“Tezgahçılar” Nedir?

tezgahcilar-logo

Tezgahçılar Baldan Tatlı Etkinlikler Tasarlar!

Tezgahçılar, ilhamını bir tezgah arabasındaki dinamizmden ve değişimden alan; bu ilham ile baldan tatlı etkinlikler tasarlayan bir topluluktur.

Bir dükkanın ne olduğu bellidir; ya çorap bulursunuz orada ya da giysi vs… Ama tezgah öyle bir şey değildir. Birgün limon bulursunuz tezgah arabasının üzerinde bir gün karpuz! Bayatlamış, mevsimi geçmiş bir şeye yer yoktur tezgahın üzerinde.

İşte biz de aynen böyleyiz. Tüm bilgiler, deneyimler taze taze geliyor ve gidiyor. Her ay yepyeni bir program sunuyoruz!

3 Ayrı Başlıkta Etkinlikler Düzenliyoruz: Atölye, Entertainment, Kurumsal…

Atölye

Her ay yepyeni bir programda, konu sınırı tanımadan, alanlarından en iyi isimlere tezgahçı önlüklerimizi giydiriyoruz ve dijital pazarlamadan, hikaye anlatıcılığına, yaratıcılığa, girişimciliğe kadar geniş bir kapsamda atölyeler düzenliyoruz.

Entertainment

Ne yazık ki Türkçesi yok… Çünkü sadece “eğlence” diyemeyeceğimiz farklı deneyimler kurguluyoruz. İçinde atölyeler olan partiler, özel konseptler, sıradışı etkinlikler…

Yine bu alanda markalar için çok özel dijital pazarlama çözümleri sunuyoruz.

Kurumsal

Türkiye’nin önde gelen kurumları için eğitimler tasarlıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 100 eğitmen ile onlarca eğitim başlığında çalıştık. Bu eğitimlerden en doğrularını bir araya getirerek kuruma özel eğitim çözümleri tasarlıyoruz.

Hikaye…

“Hikaye, kurumsal işinden çok sıkılan Burçak Yıldırım‘ı, bikafalar.com‘un kurucularından olan Bora Öğünç‘ün kışkırtması ile başlar. Aynı zamanda Burçak’ın abisi olan Fotoğrafçı Burak Bulut, o dönemde tam da kardeşi gibi biri ile çalışmak istiyordur ama aklına Burçak gelmiyordur. Bora, çaktırmadan ikisini de gazlamaya başlar. “Sen abin ile bir şey yapsana” ve “sen kardeşin ile bir şey yapsana” diye. Sonra bir akşam fikirler havalarda uçuşmaya başlar ve dinamik, yaratıcı bir atölye fikri doğar. Bu noktadan itibaren Bora bir şekilde işin içine dahil olmuş bulur kendini.”

İşte böyle bir başladık hikayeye ve aradan tam 1 yıl geçti! Bu 1 yılda şöyle bir “timeline” çıktı karşımıza:

  • 16 Ocak 2015’te açılış partimizi yaptık
  • Şubat 2015’te ilk atölyeler güzel bir katılım ile başladı
  • Mayıs 2015’te Zaytung’dan gelen teklif ile etkinliklerimizi Ankara’da, Zaytung Zone‘da yapmaya başladık
  • Haziran 2015’te bizim için bir dönüm noktası olan ilk büyük partimiz “Karpuz Peynir Partisi” yaptık
  • Ağustos 2015’te ilk kez ekibimizi büyüttük
  • Ekim 2015’te kurumsal eğitimlerimiz başladı. Türkiye’nin önde gelen kurumlarına eğitimler tasarlamaya başladık
  • 16 Ocak 2016’da Roxy‘de, The Ringo Jets ve Club Bangkok‘un sahne aldığı bir doğum günü partisi ile relansmanımızı yaptık. Yeni hizmet alanımızı “Entertainment“ı ve daha bir çok yeniliğimizi tanıttık.