TEZGAHÇILAR’IN GELİŞTİRDİĞİ YETKİNLİKLER

Kurumsal eğitim ve etkinlikler sıklıkla değişen dinamiklere sahip çünkü dijital bir çağda yaşıyoruz. Sahip olmamız gereken yetkinlikler her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Tezgahçılar olarak bu yetkinlikleri an be an takip edip içeriklerimizi de bu doğrultuda tasarlıyoruz ve güncelliyoruz. Tasarımlarımızı gerçekleştirirken toplumsal ihtiyaçlarımızı da gözeterek ilerliyoruz. Online ve yüz yüze interaktif ilerleyen içeriklerimizle buradayız!

Problem Çözme Becerisi

Problemi veririz, analiz ettiririz ve çözümü konusunda harekete geçmelerini sağlarız.

Yaratıcılık

Yaratıcılık için birbirinden farklı kasları harekete geçiririz. Bu konuda deneyimsel öğrenme olmazsa olmazımızdır.

Duygusal Zeka

İş hayatının olmazsa olmazı. Farkındalık yaratıyor, bilgi veriyor; çözümü performansla sağlıyoruz.

Bilişsel Esneklik

Kurumsal çeviklik de diyebiliriz. Duygusal zekayla birlikte üstüne en çok gittiğimiz konulardan biri. Burada da performansla öğrenme sağlıyoruz.

Eleştirel Düşünme

Aynı konu üzerinde farklı bakış açılarının olabileceğini gösterip sonuca verimli şekilde ulaşmalarına yardımcı oluruz.

Kendini ve Ekibini Yönetme

Eğitim içeriklerimizde personaları belirleyip doğal liderlik becerilerini ortaya çıkarıyoruz. Motivasyonları keşfediyoruz.

Ekip İçi İletişim

Kurum kültürünü, organizasyonu ve verimliliği ayakta tutan değerlerden biri. Bu konuda deneyim odaklı ve çift yönlü iletişimden beslenen içerikler tasarlıyoruz.

Trend Takibi

Trend olan disiplinleri ihtiyaçlar odağında ele alıyor, hem iş hem gündelik hayatın içerisine entegre edebilmek için ilham veriyoruz!

SİZİN İÇİN DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERİZ

Bugüne kadar binlerce etkinlik tasarladık ve gerçekleştirdik. Birbirinden farklı ve güncel içeriklerimizden beslenerek kurumunuza özel eğitim, etkinlik ve yaratıcı çözümler tasarlayabiliriz.

  KURUMSAL EĞİTİM & ATÖLYELER İÇİN TEKLİF AL

   KURUMSAL OYUN & ETKLİNLİKLER İÇİN TEKLİF AL

   Hangi Etkinliklerle İlgileniyorsunuz?

   Tanışmayanı KovuyorlarKelebek EtkisiKeynote

   KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİMİZ

   Bugüne kadar yüzlerce online ve yüz yüze kurumsal eğitim, etkinlikler gerçekleştirdik. Örnek olabilecek eğitim ve etkinliklerimizi burada bulabilirsiniz.

   ZORLU HOLDİNG

   Zorlu Holding kapsamındaki tüm şirketlerin stajyerleri için özel tasarlanan bir programa kurumsal eğitim ve etkinlikler ile dahil olduk! Programın başında 100'er kişilik iki grup ile bol bol tanıştığımız kaynaştığımız bir oyun oynadık ve stajyerlerin programa yüksek bir enerji ile başlamasını sağladık. Birbirinden yetenekli, çalışkan gençlerle bir arada olmak şahaneydi. Programın devamında katılımcıları gruplara bölerek design thinking prensiplerini öğrendiğimiz, uygulamalar yaptığımız bir atölye içeriği gerçekleştirdik. Farklı bakış açıları kazanmayı deneyimlediğimiz, ilham dolduğumuz atölyeler ile programı sonlandırdık.
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /zorlu
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /isuzu

   ANADOLU ISUZU

   Anadolu Isuzu ile stajyerler için harika kurumsal eğitim ve etkinlikler barındıran bir program tasarladık! Tanışıp kaynaştığımız bir oyun ile programa keyifli bir başlangıç yaptık. Ardından hem iş hayatında hem gündelik hayatta kullanabilecekleri bir teknik olan hikayeleştirmeyi uygulayarak öğrenebilecekleri, proje sunumlarında fark yaratmalarını sağlayacak hikayeleştirme atölyemizi gerçekleştirdik. Stajyerlerin kendilerini daha iyi tanımalarını sağlayacak, kişilik tiplerine göre kurdukları iletişimleri düzenleyebilecekleri iş ve örgüt psikoloğu eğitmenimizle bir içerik ile programa devam ettik. Son olarak da 4 farklı yaratıcı düşünme tekniğini uygulayarak öğrendiğimiz atölye çalışmamız ile süreci sonlandırdık. Birbirinden öğrenmeyi destekleyen, keyifli, interaktif bir kurguda şahane bir programı tamamladık.

   B/S/H/

   B/S/H/ ile stajyer programları kapsamında yeniden bir aradaydık! Kadın mühendislere yönelik olarak geliştirdikleri We Power programının başlangıcında; toplumsal cinsiyet eşitliğini konu aldığımız, tanıştığımız kaynaştığımız bir oyun oynadık. Oyunda bol bol ortak noktalarımızı ve birbirimiz hakkında merak ettiklerimizi konuştuk. Birbirinden değerli genç kadın mühendis adaylarıyla bir arada olmak bizim için ayrı bir keyifti. Bu programın ardından daha önce de iş birliği içerisinde bulunduğumuz Generation programı kapsamında farklı bir oyun oynadık. Her iki etkinlikte de 100'er kişilik gruplarla birbirinden keyifli anlar yaşadık. Bol bol kaynaştık, yeni arkadaşlar edindik. Enerjisi ve farkındalığı yüksek kurumlarla kurumsal eğitim ve etkinlikler için bir arada olmayı çok seviyoruz.
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /bsh
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /trendyol

   TRENDYOL

   Çok sevdiğimiz kurumlardan Trendyol ile farklı katılımcı kitleleri ile kurumsal eğitim ve etkinlikler kapsamında bir araya geldik. Tüm çalışanlara sunulan ve talep ile katılım sağlanan farklı içerikler planladık. 2 ayrı grup ile akıl yürütme süreçlerinde düşülen düşünce hatalarını tanımayı odağa aldığımız eleştirel düşünceden beslenen bir içerik gerçekleştirdik. Ardından doğaçlama egzersizlerinden beslenen eğlenceli, kişinin kendi potansiyelini keşfetmesini ve anda olmayı sağlayan doğaçlama atölyemiz ile bir araya geldik. Teknoloji stajyerlerine yönelik olarak başlayan programın başında bol bol sohbet edip birbirimizi tanıdığımız, eğlenceli bir oyun ile iş birliğimize devam ettik. Sezgisel Yeme webinarı ile öğle arasında bir araya geldik ve ilham dolduk. Yeni kurumsal eğitim ve etkinlikler ise yolda!

   TB SEWTECH

   TB Sewtech ile ilk iş birliğimiz yılbaşında gerçekleştirdiğimiz oyunumuzla başladı. Genel müdür ve üst düzey yöneticilerin katılım sağladığı bu oyunda hep beraber keyifle sohbet edip pandeminin aramıza girmesine izin vermediğimiz sıcak, keyifli bir içerik gerçekleştirdik. Oyunun ardından iş birliklerimiz eğitim planlamaları ile devam etti. Yıl boyunca bazen stresi, bazen yeni nesil liderliği bazen de psikolojinin farklı ekollerinden gelen içerikleri gerçekleştirmeye devam ettik.
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /tbsewtech
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /pronet

   PRONET

   Pronet ile kurumsal eğitim ve etkinlikler kapsamında iş birliğimize özel bir eğitim ile devam ettik. Liderlik Manifestosunun tüm çalışanlar tarafından benimsenmesini ve yaygınlaştırılmasını hedeflediğimiz bir eğitim serisi ile bir aradaydık. Önce direktörler ile eğitim sürecinde yapacaklarımızı aktardığımız, süreç boyunca gerçekleştireceklerimizi deneyimlediğimiz bir oturumda bir araya geldik. Ardından Müdürler ile 2 grup halinde, 3’er oturum gerçekleştirdik. Bu oturumlarda Liderlik Manifestosunun her bir maddesini ne kadar yaşadığımızı ve kurum içinde yaşattığımızı ölçümledik. Her madde için yaşanılan problemleri, bu problemler için gelişim ve aksiyon önerilerimizi İş ve Örgüt Psikoloğu eğitmenimiz ile hep birlikte konuştuk. Her oturumda ölçümler sonucunda en gelişime açık maddeler için uygulamalar, vaka çalışmaları ve egzersizler gerçekleştirdik. Eğitmenimiz ilk oturumda Eş Liderler atadı ve bu eş liderler süreç boyunca buluştular, önerilerde bulundular ve birbirlerinden beslendikleri bir pekiştirme süreci yürüttüler! Bu faydalı eğitim serisi ile Pronet Müdürleri ile Liderlik Manifestosunu interaktif ve keyifli bir kurgu ile içselleştirdik.

   TÜRK TELEKOM

   Hem kurum içerisinde sosyal medya alanında moderasyon sağlayan hem de kendi kişisel hesabı için sosyal medya metin yazarlığını öğrenmek isteyen iki farklı grup ile bir araya geldik! Tamamen kurumdan aldığımız brief doğrultusunda sıfırdan tasarladığımız bu eğitimde; kurumun hesapları üzerinden birebir örneklerle nelerin daha iyi olabileceğini, püf noktaları konuştuk, bol bol ilham verici örnek inceledik, yorumladık. Etkileyici, ilgi çeken içerik metinlerinin nasıl oluşturulabileceğini, metinde neler olması gerektiğini hep beraber uygulayarak öğrendik! Türk Telekom ile yeni kurumsal eğitim ve etkinlikler ise yolda.
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /türk telekom
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /yapı kredi

   YAPI KREDİ

   Yapı Kredi ile Digitalent, Kampus.exe, katalog eğitimleri gibi alanlarda, Yapı Kredi Teknoloji ile stajyerlere yönelik farklı alanlarda iş birlikleri gerçekleştirmeye hız kesmeden devam ediyoruz! Digitalent programı kapsamında iki farklı oyunumuzla farklı zamanlarda tanışma kaynaşma sağladığımız çok eğlendiğimiz içerikler gerçekleştirdik. Kampus.exe programı kapsamında hem webinar hem atölye içeriği ile bir araya geldik; odağa yaratıcı düşünme tekniklerini aldık. Önce teknikleri öğrendik, ardından ise uygulayarak öğrendik. Katalog eğitimleri kapsamında ise 3 farklı eğitim ile iş birliklerimiz devam ediyor! Doğaçlama disiplininden sanatla terapiye, oradan da ihtiyaç doğrultusunda özelleştirdiğimiz düşünce becerilerini odağa aldığımız iletişim eğitimimizi planladık. Yapı Kredi Teknoloji ile ise doğaçlama içeriğimizi staj programının başında gerçekleştirdik, planda ise hep beraber çok eğleneceğimiz oyun kurgumuz bulunuyor!

   REDBULL AMAPHIKO

   Redbull'un Amaphiko projesi Türkiye'deki başarılı girişimcileri seçerek ilham vermeyi amaçlıyordu. Biz de onlar için iki günü kapsayan yoğunlaştırılmış içerikler kurguladık. Etkinliğin ilk günü için girişimcileri tanıştıracak ve beraber iş fikri üretebilmelerini sağlayacak dinamikte bir oyun tasarımı gerçekleştirdik. İkinci günü ise girişimcilerin işlerini hikayeleştirerek anlatabilmeleri için "Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi" planladık. Redbull'un başka bir etkinliği için influencer'ların iletişim ve motivasyonlarını arttırmak için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi'ni gerçekleştirdik ve gözlerinden yaş getirecek kadar güldürdük. Sonrasında da hastası olduğumuz festival Sonar'da yine Redbull'la beraberdik! Redbull ile kurumsal eğitim ve etkinlikler yapmak harika!
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /redbull amaphiko
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /vodafone

   VODAFONE

   Başımızı çevirdiğimiz her yerde, dergilerde, konferanslarda, televizyonlarda, makalelerde olan Dijital Dönüşüm konusuna oldukça aşinayız. Peki ya bu söz edilen teknolojileri deneyimleyemediğimiz, hayatımıza entegre edemediğimiz noktada teknolojinin bize katacağı değeri atıl kılmış olmuyor muyuz? Bu düşünceden yola çıkarak Vodafone'un globaldeki tüm dijital liderlerinin ve CEO'sunun katıldığı; tamamı gündelik hayatımızda kullanacağımız bilgiler ve uygulamalarla dolu bir içerik tasarladık. Sürekli seyahat eden liderlerin işlerini kolaylaştıracak önerilerden, sağlıklı beslenmelerini kolaylaştıracak önerilere varana dek geniş yelpazede kullanılabilir uygulamalar içeren bir keynote gerçekleştirdik. Keynote sonunda Tobii, Mindwave, Leap Motion gibi son teknolojilerin deneyimlenebileceği bir alan oluşturduk. Teknolojiyi kullanılabilir ve erişelebilir kılmaya, ilham vermeye önem veriyor ve buna bayılıyoruz!

   ING BANK

   ING Bank'ın IT ekibi için 450 kişilik bir oyun tasarımı konusunda bir brief aldık. Yönetici sunumlarının ardından günün yorgunluğunu atmak için oyun oynayarak kaynaşmalarını sağlayacak eğlenceli bir etkinlik düzenledik. Biz onlar için oyun içerisinde uygulanacak eğlenceli cezalar yazmıştık ama ekibin yaratıcı katkısına hayran kaldık! Yaratıcı ekiplerle bir araya gelerek kurumsal eğitim ve etkinlikler gerçekleştirmeye bayılıyoruz!
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /ing
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /ticaret bakanlığı

   TİCARET BAKANLIĞI

   Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı ile Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme üstüne interaktif bir atölye gerçekleştirdik. Kişisel performansla deneyimleyerek öğrenmek insanı özgürleştiren ve tazeleyen bir şey. Bunu farklı disiplinlerden beslenerek yapabilmenin tadıysa bambaşka. Biz Tezgahçılar olarak kurumsal eğitim tasarımlarımızda katılımcısını özgürleştiren, yeni ve farklı bir deneyim yaratan her tür disiplinden yararlanmaya tam gaz devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığı ekibiyle de böyle bir atölyede bir arada olmak çok keyifliydi. Yeniden bir araya gelmek dileğiyle!

   YEMEK SEPETİ

   Yıl boyunca Yemeksepeti'nin Türkiye'nin dört bir yanından gelen tüm satış ekipleriyle öncelikle doğaçlama çalışarak satış için gerekli olan dinleme, anında cevap verme, çözüm üretme, strateji geliştirme gibi kaslarını güçlendirdik. Sonrasında eğitmenimiz sahaya çıktı ve Yemeksepeti satışçılarının karşılaştıkları karakterleri/zorlukları analiz etti, 6 farklı senaryo çalıştı. Ve bu senaryolar 2 farklı oyuncu ile canlandırılarak role playingler gerçekleşti, eğitmenimizin gözlemleriyle her kişiye özgü geri bildirimler verildi. Ardından yine tüm satışçıların spontane davranabilmesi için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi gerçekleştirdik. Son olarak da satış ekibinin hızlı ama etkili konuşabilmesi için Asansör Konuşmaları Atölyesi'ni uyguladık. Yenilikçi kurumlarla kurumsal eğitim ve etkinlikler yapmaktan çok keyif alıyoruz.
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /yemek sepeti
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /teknosa

   TEKNOSA

   İç Eğitmen Yetiştirme Projesi kapsamında Teknosa için hem Genel Müdürlük hem de Saha Çalışanlarına yönelik 2 farklı akış tasarladık. İçeriklerin ve detayların katılımcı profili odağında baştan şekillendirildiği akademide kurucumuzun verdiği Yeni Nesil Eğitim Tasarlama Eğitimi ile ilgi çeken eğitim içeriği hazırlama, transaksiyonel analiz, zorlu katılımcı profilleriyle baş etme yöntemleri, yeni nesil bir eğitimin olmazsa olmazları gibi konu başlıklarını kapsayan kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdik ve katılımcılarla ilgili geri bildirimler verdik. Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi ile içerikleri hikayeleştirmenin, çok daha akılda kalıcı kılmanın, Uygulamalı Etkili Konuşma ve İkna Teknikleriyle de kendimize özgü iletişim dili oluşturmanın yollarını çalıştık. Kurum içi eğitimlerini şekillendirme ve tasarlamada Tezgahçılar’ın 8 yıla yaklaşan Know-How’ından da bolca beslenen katılımcılar yeni nesil kurumsal eğitim ve etkinlikler tasarlama dinamiklerini ve son trendleri direkt olarak deneyimleme fırsatı yakaladı. Teknosa'da geçirdiğimiz her günden çok keyif aldık!

   İNTELTEK

   Birlikte tüm yıl sürecek bir eğitim serisine başladığımız İnteltek’te çalışanları için motivasyonu yükselten, aynı zamanda mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak geniş bir içerik yelpazesiyle çalıştık. Mindfulness, Yakınmacı Mıyım İyimser Mi Beynin Yapısını Keşfet, Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi, Düşün Derinleş Sorgula gibi pek çok atölyede, atölyeye konu olan her şeyi beraber deneyimledik, beraber öğrendik ve beraber oyun oynadık. Sizinle kurumsal eğitim ve etkinlikler yaptığımız için çok mutluyuz!
   kurumsal eğitim ve etkinlikler /inteltek

   KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİKLER YAPTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal keynote konuşma
   kurumsal eğitim
   kurumsal etkinlik
   kurumsal etkinlik

    KURUMSAL EĞİTİM & ATÖLYELER İÇİN TEKLİF AL

     KURUMSAL OYUN & ETKLİNLİKLER İÇİN TEKLİF AL

     Hangi Etkinliklerle İlgileniyorsunuz?

     Tanışmayanı KovuyorlarKelebek EtkisiKeynote