TEZGAHÇILAR’IN GELİŞTİRDİĞİ YETKİNLİKLER

Kurumsal eğitim ve atölyeler sıklıkla değişen dinamiklere sahip çünkü dijital bir çağda yaşıyoruz. Sahip olmamız gereken yetkinlikler her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Tezgahçılar olarak bu yetkinlikleri an be an takip edip içeriklerimizi de bu doğrultuda tasarlıyoruz ve güncelliyoruz. Tasarımlarımızı gerçekleştirirken toplumsal ihtiyaçlarımızı da gözeterek ilerliyoruz. Online ve yüz yüze interaktif ilerleyen içeriklerimizle buradayız!

Problem Çözme Becerisi

Problemi veririz, analiz ettiririz ve çözümü konusunda harekete geçmelerini sağlarız.

Yaratıcılık

Yaratıcılık için birbirinden farklı kasları harekete geçiririz. Bu konuda deneyimsel öğrenme olmazsa olmazımızdır.

Duygusal Zeka

İş hayatının olmazsa olmazı. Farkındalık yaratıyor, bilgi veriyor; çözümü performansla sağlıyoruz.

Bilişsel Esneklik

Kurumsal çeviklik de diyebiliriz. Duygusal zekayla birlikte üstüne en çok gittiğimiz konulardan biri. Burada da performansla öğrenme sağlıyoruz.

Eleştirel Düşünme

Aynı konu üzerinde farklı bakış açılarının olabileceğini gösterip sonuca verimli şekilde ulaşmalarına yardımcı oluruz.

Kendini ve Ekibini Yönetme

Eğitim içeriklerimizde personaları belirleyip doğal liderlik becerilerini ortaya çıkarıyoruz. Motivasyonları keşfediyoruz.

Ekip İçi İletişim

Kurum kültürünü, organizasyonu ve verimliliği ayakta tutan değerlerden biri. Bu konuda deneyim odaklı ve çift yönlü iletişimden beslenen içerikler tasarlıyoruz.

Trend Takibi

Trend olan disiplinleri ihtiyaçlar odağında ele alıyor, hem iş hayatının hem gündelik hayatın içerisine entegre edebilmek için ilham veriyoruz!

SİZİN İÇİN DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERİZ

Bugüne kadar binlerce kurumsal eğitim ve atölyeler tasarladık, gerçekleştirdik. Birbirinden farklı ve güncel içeriklerimizden beslenerek kurumunuza özel eğitim, etkinlik ve yaratıcı çözümler tasarlayabiliriz.

  KURUMSAL EĞİTİM & ATÖLYELER İÇİN TEKLİF AL

  KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİMİZ

  Bugüne kadar yüzlerce online ve yüz yüze kurumsal eğitim ve atölyeler gerçekleştirdik. Örnek olabilecek kurumsal eğitim ve atölyelerimizi burada bulabilirsiniz.

  SiteLogo (7)

  ALLIANZ

  Allianz ile Aile Akademisi kapsamında kurumsal farklı birçok eğitimimizi gerçekleştirdik. Bu kapsamda hem ebeveynlere yönelik hem de çocuklarla bir araya geldik. Ebeveynlerin kendilerini geliştirebilecekleri farklı disiplinlerden eğitimlere ek olarak Çocuklar için Felsefe gibi çocuklarıyla iletişimlerini geliştirecek içerikler planladık. Çocuklar ve gençlerle ise sosyalleşebilecekleri, eğlenebilecekleri ve Çocuklar için Çevik ÖğrenmeÇocuklar için Dışavurumcu Tekniklerle Duyguları İfade Etme,  Bilinen ve Bilinmeyen Yönleri ile Youtube gibi  farklı alanlardan bilgiler öğrenip sosyal becerilerini geliştirebilecekleri içeriklerle bir araya geldik.
  SiteLogo (10)

  OLKA

  Olka’nın yönetim kurulu ile strateji belirleme odağında tamamen kuruma ve ihtiyaca özel geliştirdiğimiz Kurum Değerleri ve Hedefleri; Strateji Belirleme içeriğini tasarladık. İki günlük programa oyunumuzla başladık. Ardından Olka’yı imgelediğimiz, stratejileri belirlediğimiz, nelere yapmaya devam edeceğimizi, neler yapmayı durdurmamız gerektiğini ve neler yaparsak daha iyi olacağını konuştuk. Fikirler üreterek birbirimizden beslendik. Taahütler vererek gelişen fikirleri somutlaştırma yolunda adım attık. Kapsamlı, verimli ve ilham dolu bir eğitim gerçekleştirdik.
  SiteLogo (9)

  TEKNOSA

  İç Eğitmen Yetiştirme Projesi kapsamında Teknosa için hem Genel Müdürlük hem de Saha Çalışanlarına yönelik 2 farklı akış tasarladık. İçeriklerin ve detayların katılımcı profili odağında baştan şekillendirildiği akademide kurucumuzun verdiği Yeni Nesil Eğitim Tasarlama Eğitimi ile ilgi çeken eğitim içeriği hazırlama, transaksiyonel analiz, zorlu katılımcı profilleriyle baş etme yöntemleri, yeni nesil bir eğitimin olmazsa olmazları gibi konu başlıklarını kapsayan kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdik ve katılımcılarla ilgili geri bildirimler verdik. Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi ile içerikleri hikayeleştirmenin, çok daha akılda kalıcı kılmanın, Uygulamalı Etkili Konuşma ve İkna Teknikleriyle de kendimize özgü iletişim dili oluşturmanın yollarını çalıştık. Kurum içi eğitimlerini şekillendirme ve tasarlamada Tezgahçılar’ın 8 yıla yaklaşan Know-How’ından da bolca beslenen katılımcılar yeni nesil kurumsal eğitim ve etkinlikler tasarlama dinamiklerini ve son trendleri direkt olarak deneyimleme fırsatı yakaladı. Teknosa’da geçirdiğimiz her günden çok keyif aldık!
  SiteLogo (6)

  TÜRKİYE İŞ BANKASI

  Kurumsal eğitim ve atölyelerimizle sık sık bir araya geliyor, Staj, MT, Onboarding Programları gibi farklı programlarda tanışmayı kaynaşmayı sağlıyor, kişilerin birbirleri ile iletişimini artırıyor ve eğlenerek farkındalıklar sağlıyoruz. Eğitim kataloglarına dahil oluyor, interaktif akışlarda bir araya geliyoruz. Uzun yıllardır devam eden iş birliğimiz kapsamında online oyunlarımız kapsamında sık sık bir araya geliyor, hep beraber bolca güldüğümüz planlamalar yapıyoruz. Sıcak bir hoşgeldin demek harika bir atölye olan Doğaçlama ile Yaratıcılığını Keşfet, Birlikte Üret Atölyemizle oryantasyon programları kapsamında hem online hem yüz yüze planlamalarda buluşuyor, dinamik ve eğlenceli atölyemizin tadını çıkarıyoruz. Atölyenin dinamizmi hakkında fikir sahibi olmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli! Yaratıcı Fotoğrafçılık Eğitimi: Işıkla Boyama Atölyesi ile bir fotoğraf tekniğini öğreniyor ve uyguluyoruz. Güne şahane fotoğraf anıları bırakıyoruz!
  SiteLogo (5)

  BOSCH

  Bosch Termoteknik satış ekibi ile değişen ve dönüşen çalışma düzenleri odağında ihtiyaçlarına özel tasarladığımız Uzaktan Çalışma Becerisi Kazan, Esnek Ol kurumsal eğitimimizle bir aradaydık. Bu içerikte evden çalışmaya başlayan ekip ile kapsamlı bir şekilde evden çalışmanın psikolojisini, ruh sağlığımızı nasıl koruyabileceğimizi, molalar & odaklanma & planlama gibi kavramları konuştuk. İş ve Örgüt Psikoloğu eğitmenimizden zaman yönetimi ve verimlilik artırıcı ipuçları aldık. Uzaktan çalışmayı uygulayan diğer kurumlardan örneklerle ilham bulduk. Etkili iletişim odağında grup çalışmaları gerçekleştirdik.
  SiteLogo (1)

  PRONET

  Pronet ile farkı kapsamlarda sık sık işbirliği gerçekleştiriyoruz. Kurumsal eğitimler ve atölyeler kapsamında iş birliğimize ilk olarak iç eğitmenlere yönelik eğitimlere dahil edilecek oyunların oynanarak öğrenildiği Oyunbaz Oyun Öğrenme Atölyemizle başladık. Anneler Günü özelinde anneler ile bir araya gelerek kendi fotoğraflarını çok daha güzel ve etkileyici olmasını sağlayabilecekleri Instagram Fotoğrafçılığı atölyemizi gerçekleştirdik. Zoom’u interaktif akışlarda nasıl kullanabileceğimizi konuştuğumuz ve Tezgahçılar’ın moderasyon know-how’ını paylaştığımız bir eğitimde bir araya geldik. Son olarak özel tasarım bir kurumsal eğitim ile Pronet’in Liderlik Manifesto’sunu kurum içinde yayma ve içselleştirmeye odaklandık ve Kurum Kültürünü Yaygınlaştır içeriğimizi gerçekleştirdik.
  SiteLogo (15)

  T.C. TİCARET BAKANLIĞI

  Geçtiğimiz dönemde Ticaret Bakanlığı ile Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme üstüne interaktif bir akışta ilerleyen Anda Kalma, Spontanite Atölyemizi gerçekleştirdik. Kişisel performansla deneyimleyerek öğrenmek insanı özgürleştiren ve tazeleyen bir şey. Bunu farklı disiplinlerden beslenerek yapabilmenin tadıysa bambaşka. Biz Tezgahçılar olarak kurumsal eğitim tasarımlarımızda katılımcısını özgürleştiren, yeni ve farklı bir deneyim yaratan her tür disiplinden yararlanmaya tam gaz devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığı ekibiyle de böyle bir atölyede bir arada olmak çok keyifliydi. Gerçekleştirdiğimiz içeriğin ardından hem girişim fikri geliştirilen bir atölye ile hem de sıfırdan tasarladığımız Sosyal Kooperatifçiliği yaymayı hedefleyen bir oyun ile iş birliğimize devam ettik!
  yemek-sepeti-logo-0961A3A1FD-seeklogo.com

  YEMEKSEPETİ

  Yemeksepeti’nin Türkiye’nin dört bir yanından gelen tüm satış ekipleriyle öncelikle doğaçlama çalışarak satış için gerekli olan dinleme, anında cevap verme, çözüm üretme, strateji geliştirme gibi kaslarını güçlendirdik. Sonrasında eğitmenimiz sahaya çıktı ve Yemeksepeti satışçılarının karşılaştıkları karakterleri/zorlukları analiz etti, 6 farklı senaryo çalıştı. Ve bu senaryolar 2 farklı oyuncu ile canlandırılarak role playingler gerçekleşti, eğitmenimizin gözlemleriyle her kişiye özgü geri bildirimler verildi. Ardından yine tüm satışçıların spontane davranabilmesi için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi gerçekleştirdik. Son olarak da satış ekibinin hızlı ama etkili konuşabilmesi için özel tasarladığımız Asansör Konuşmaları Atölyesi’ni uyguladık. Yenilikçi kurumlarla kurumsal eğitim ve etkinlikler yapmaktan çok keyif alıyoruz.
  SiteLogo (9)

  AKTİFBANK

  Aktifbank ile katalog eğitimleri kapsamında belirli aralıklarla kurumsal eğitimlerle bir araya geliyoruz. “Eğlen” başlığı altında Problem Çöz Eleştirel Düşünceni Geliştir içeriğinden, Anlatıcılık ve HikayeleştirmeyeSpontanite ile Etkili İletişimdenInstagram Fotoğrafçılığına birçok farklı disiplinden beslenen eğitimlerimizle uzun yıllardır keyifli işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Farklı ihtiyaçlar özelinde bir arada olduğumuz planlamalara hem online hem yüz yüze interaktif kurgularla devam ediyoruz!
  SiteLogo (8)

  ADM

  ADM iç eğitmenleri ile kurumsal eğitimlerimizle bir aradaydık. İki gün süren programımızın ilk gününde online bir araya gelerek eğitimleri ve toplantıları daha interaktif hale getirecek oyunları online platformlarda nasıl oynayabileceğimizi, katılımcıları nasıl hareketlendirebileceğimizi, dahil edebileceğimizi öğrendiğimiz Oyunbaz Online Oyun Öğrenme Atölyesini gerçekleştirdik. İkinci gün ise yüz yüze bir araya gelerek bu oyunları yüz yüze oynadık. Deneyimleyerek öğrenmenin tadını çıkardık!
  SiteLogo (3)

  PWC

  PwC ile Design Thinking eğitimimizde bir araya geldik. Kurumun programına özel olarak 3 saat şeklinde ve dijital süreçler odağında şekillendirdiğimiz eğitimimizde tasarım odaklı düşünmenin aşamalarını deneyimleyerek öğrendik. Gruplar halinde bir soruna çözüm geliştirdik, prototiplerimizi oluşturduk. Ortaya çıkan yaratıcı sonuçlara hepimiz bayıldık!
  SiteLogo (2)

  GETİR

  Getir ile Yaratıcılık ve İnovasyon Günü kapsamında kurumsal eğitimimizle bir araya geldik. 4 düşünme becerisini nasıl geliştireceğimizi öğrendiğimiz, felsefe disiplininden beslendiğimiz Düşünceni Geliştir, Seçenekleri Fark Et, İletişimini Güçlendir eğitimimizi kurumun ihtiyacı doğrultusunda özelleştirerek yaratıcı düşünme becerisini odağa alarak gerçekleştirdik.
  SiteLogo (1)

  YAPI KREDİ

  Yapı Kredi ile her yıl Katalog Eğitimleri kapsamında psikoloji, felsefe, doğaçlama gibi farklı disiplinlerden beslenen kurumsal eğitim ve atölyelerle bir araya geliyoruz. İki senedir Kampüs.exe programı kapsamında kuruma özel olarak önce webinar halinde eğitmenimizden yaratıcı düşünme tekniklerini dinlediğimiz ve eğitmenle birlikte uygulama yaptığımız Yaratıcı Düşün, Farklı Bak, Fark Yarat eğitiminin kuruma özel hale gelmiş versiyonunu gerçekleştiriyoruz. Ardından daha küçük bir grupla bu atölyedeki teknikleri deneyimleyerek pekiştirdiğimiz bir oturumda bir araya geliyoruz. İnovasyon Haftası’nda da iki eğitimde bir araya geldik. İlki; Yaratıcı ve Yenilikçi Düşünme atölyemiz. Burada yaratıcı düşünme tekniklerini öğrendik ve oyunlar oynayarak yaratıcılığımızı kışkırttık. İkincisi ise kurum içi girişimciliği cesaretlendirdiğimiz, İş Fikirleri: Girişimci Gibi Düşün Fark Yarat içeriğimiz, burada da girişimciliğe dair teorileri, kurum içi girişimcilik örneklerini dinledik. Fikir geliştireceğimiz bir harita ile gruplar halinde finans alanında bir soruna çözüm bulacak girişim fikirleri ürettik. En iyi fikri hep beraber seçtik.Aynı zamanda MT ve Staj Programlarının başlangıçları ve kapanışlarında da bir araya geliyor eğlenceli atölyeler gerçekleştiriyoruz.
  SiteLogo

  MICROSOFT

  Microsoft ile Sanal Teras Sohbetleri kapsamında kurumsal eğitimlerimizi gerçekleştirdik. Kuruma özel olarak içeriklerimizi 1 saat şeklinde yeniden tasarladık. Instagram FotoğrafçılığıSezgisel Yeme: Kendini Tanı, Bedeninle ve Yiyeceklerle BarışÇocuklar için Felsefe AtölyesiDüşünceni Geliştir Seçenekleri Fark Et İletişimini Güçlendir gibi farklı disiplinlerden beslenen ilham dolu eğitimlerimizle tekrar tekrar bir araya geldik. İşimizi çok seviyoruz bu da tüm içeriklerimize ve süreç yönetimimize yansıyor. Böylece kurumlar bizimle tekrar tekrar çalışıyor!

  KURUMSAL EĞİTİM VE ATÖLYELER YAPTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim ve atölyeler / yolcu360
  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim
  kurumsal keynote konuşma
  kurumsal eğitim ve atölyeler / gürses
  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim ve atölyeler / anadolu sağlık
  kurumsal etkinlik
  kurumsal etkinlik

   KURUMSAL EĞİTİM & ATÖLYELER İÇİN TEKLİF AL