Sıkça Sorulan Sorular

1- Neden “Tezgahçılar”, Neden “Önlük”?

Böyle bir oluşum için isim ararken dinamik bir şeye ihtiyacımız vardı. Sürekli etrafta gördüğümüz “school” ya da “academy” gibi havalı İngilizce isimlerden kaçınmak istiyorduk. Renkliliğimizi, sürekli değişebilen yapımızı anlatacak bir isme ihtiyacımız vardı. Beyin fırtınası yaparken “tezgah” metaforu geldi aklımıza. Bir dükkan düşünün; orada ne olduğu bellidir. Ya kostümcüdür, ya mobilyacı… Ama tezgah öyle bir şey değil. Üzerinde sürekli bir devinim vardır: Birgün limon olur, birgün karpuz… Tıpkı bizim tezgahımızdaki bilgiler gibi her şey taptazedir… Söylemeye gerek yok, Tezgah fikrinin doğru fikir olduğunu o an anlamıştık.

Bununla birlikte biz bilgiye eşit düzeyde bakıyoruz. Bilgi üreten her oluşum en değerli, doğru, gerçek ve önemli bilginin kendi ürettiği bilgi olduğunu sanar ne yazık ki… Ama bizce öyle değil. Dünyada öğrenilmesi gereken çok fazla bilgi var ve bunlar arasında bir değer farkı görmüyoruz. Bizim için bir karpuzcunun verdiği bilgi ile soyut resim anlatan birinin verdiği bilgi eşit düzeydedir. İşte unvanı ne olursa olsun tüm eğitmenlerimizin (profesörler de, karpuzcu amca da, sanatçılar da) tezgahçı önlüğümüzü giyiyor olması bu “hemzemin” olma durumunun altını çiziyor.

2- Eğitmenler Neye Göre Belirleniyor?

Eğitmenler sayfasındaki kişilere baktığınız zaman da göreceksiniz ki tartışmasız olarak Türkiye’nin en iyi eğitmenleri çalışıyoruz.  Bunun dışında belirli çevrelerde “bu insan bu konuyu çok iyi biliyor, keşke bizde de anlatsa” dediğimiz insanlar ile eğitim içerikleri kurguluyoruz.

Bazen de hayat, yolumuzu “vay be!” diyerek bir anda ortak bir şeyler düşünmeye başladığımız insanlarla kesiştiriyor. Bizim için alanınızda uzman olmanız ve enerjiniz en önemli iki unsur. Eğer zaten portföyümüzde var olan bir eğitim vermiyorsanız ve o konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Tüm detaylar ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz!

3- Bireysel Eğitimler Veriyor Musunuz?

Aslında ağırlıklı olarak kurumlarla çalışıyor olsak da bireysel eğitimlerimizin de gönlümüzde yeri her zaman çok başka!

Bireysel eğitim programlarımızı güncel talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturuyoruz ve belirli periyotlarla yayınlıyoruz. Bu programlarda felsefe, psikoloji, hikayeleştirme gibi farklı disiplinlerden beslenen eğitimlerin ya da trend başlıkların olmasına özen gösteriyoruz.

Her eğitimin ardından aldığımız geri bildirimlerle eğitimlerimizi son haline ulaştırıyoruz.

Bireysel olarak katılmak istediğiniz eğitimlerimiz için form doldurabilirsiniz, böylece biz de o eğitimler programlarımızda olduğunda size ulaşabilir ve bilgilendirebiliriz!

4- Kurumlarla Nasıl Planlamalar Yapıyorsunuz?

Kurumlarla eğitimler ve atölyeler, oyunlar ve etkinlikler, kurumsal hizmet ve çözümler olmak üzere üç farklı başlıkta çalışıyoruz.

Her kuruma özel ihtiyacı doğrultusunda eğitim ve etkinlik içerikleri ya da farklı çözümler tasarlıyoruz. Bu tasarımları yaparken kurumdan önce brief alıyoruz ve tamamen ihtiyaca yönelik içeriklerle çalışıyoruz. Daha önce çalıştığımız kurumları, yaptığımız çalışmalardan case’leri ve fotoğrafları işte burada bulabilirsiniz!

En çok talep edilen hizmetlerimizi de sizler için derledik. Bu odakta kurumlarla;

kapsamında sık sık iş birlikleri gerçekleştiriyoruz.

5-Oyunlar ve Eğitim & Atölyelerin Farkı Nedir?

Oyunlarımız tamamen Tezgahçılar ekibinin tasarladığı ve modere ettiği kurgulardır. Burada amacımız tanışıp kaynaşmak, sohbet etmek, deşarj olmak ve eğlenmek.

Kuruma özel olarak farkındalık sağlayan, içerisinde kurumun iletmek istediği bilgilere yer veren özel tasarımlar gerçekleştirebiliyoruz. Fakat oyunlarımız özünde bir öğreti amacı bulunmayan, amacı eğlence olan içeriklerdir.

Eğitim & atölyelerimiz ise 7 yılı aşkın süredir geliştirdiğimiz know-howımız ve yeni nesil eğitim anlayışımız ile gerçekleştirdiğimiz içeriklerdir. Eğitim portföyümüz çok geniş. Eğitimlerimiz ise teknoloji, felsefe, hikayeleştirme, doğaçlama gibi çok farklı disiplinlerden besleniyor. Mottomuz; Yetişkinler deneyim yoluyla öğrenir! Bu mottoyla birlikte interaktif, katılımcıların birbirinden beslendikleri, deneyim yoluyla öğrendikleri eğitimler tasarlıyor ve alanında uzman eğitmenlerle birlikte gerçekleştiriyoruz.

6-Atölyeler Nerede Gerçekleşiyor?

Kurumsal Atölyelerimizi hem online hem de fiziksel olarak gerçekleştiriyoruz. Fiziksel atölyelerimizde Türkiye’nin her yerine gidebiliyoruz. Bu eğitimleri ve etkinlikleri kurumların kendi ofislerine giderek ya da kurumların organize edeceği oteller gibi farklı alanlarda gerçekleştiriyoruz.

Bireysel Atölyelerimizi ise daha sık online olarak gerçekleştiriyoruz. Fiziksel gerçekleştirdiğimiz atölyelerde ise içeriğin İstanbul’da nerede gerçekleşeceği eğitim içeriği ile birlikte yayınlanıyor. Böylece adresi görerek biletinizi alabilirsiniz. Tüm ulaşım detaylarını da sizlerle paylaşıyoruz 🙂

7-Bireysel Eğitim & Etkinlikler Ne Zaman Tekrarlanır?

Herhangi bir zaman veremiyoruz ama genelde mümkün olduğunca az tekrarlamaya çalışıyoruz. Kayıt olmak istediğiniz bir atölyeyi bir daha görmeme şansınız da var ne yazık ki…

8-Bireysel Eğitime Gelemedim Hakkımı Başka Yerde Kullansam Olur Mu? 

Maalesef bunu yapamıyoruz. Bunun için de çok geçerli bir nedenimiz var. Biz çok butik bir iş yapıyoruz. Siz eğitmenler ile birebir iletişim kurabilin ve eğitimden maksimum verim alın diye kontenjanlarımız çok kısıtlı. Kayıt olduğunuz bir eğitim için çok büyük bir ihtimal ile bir başkasının yerini almış oluyorsunuz. Online süreçlerde de interaktif atölyeler gerçekleştirdiğimiz için atölyeleri belirli kişi sayıları odağında açabiliyoruz. Bu durumda son dakika iptalleri için yapabilecek bir şeyimiz ne yazık ki olmuyor. 

Tüm soruları son derece şeffaf ve samimi bir şekilde yanıtlamaya çalıştık. Hala kafanıza takılanlar varsa lütfen bize aşağıdaki formdan ulaşın.
Teşekkürler!