Sıkça Sorulan Sorular

1- Neden “Tezgahçılar?”

Böyle bir oluşum için isim ararken dinamik bir şeye ihtiyacımız vardı. Sürekli etrafta gördüğümüz havalı İngilizce isimli, “school” ya da “academy” gibi isimlerden kaçınmak istiyorduk. Renkliliğimizi, sürekli değişebilen yapımızı anlatacak bir isme ihtiyacımız vardı. Beyin fırtınası yaparken “tezgah” metaforu geldi aklımıza. Bir dükkan düşünün; orada ne olduğu bellidir. Ya kostümcüdür, ya çorapçı… Ama tezgah öyle bir şey değil. Üzerinde sürekli bir devinim vardır: Birgün limon olur, birgün karpuz… Tıpkı bizim tezgahımızdaki bilgiler gibi her şey taptazedir… Söylemeye gerek yok, Tezgah fikrinin hastası olduk.

Bununla birlikte biz bilgiye eşit düzeyde bakıyoruz. Bilgi üreten her oluşum en değerli, doğru, gerçek ve önemli bilginin kendi ürettiği bilgi olduğunu sanar, ne yazık ki… Ama bizce öyle değil. Dünyada öğrenilmesi gereken birçok bilgi var ve bunlar arasında bir değer farkı görmüyoruz. Bizim için bir karpuzcunun verdiği bilgi ile soyut resim anlatan birinin verdiği bilgi eşit düzeydedir. İşte ünvanı ne olursa olsun tüm eğitmenlerimizin (profesörler de, karpuzcu amca da, sanatçılar da) tezgahçı önlüğümüzü giyiyor olması bu “hemzemin” olma durumunu müthiş sağlıyor.

2- Fiyatlarınız Neye Göre Belirleniyor?

Özellikle Türkiye’de anlamadığımız bir moda var: Eğitim yerleri fiyatlarını sitelerine koymuyorlar?! Kendisinin para ile en ufak bir alakası olmadığını söyleyen “kişisel gelişimci” de, herhangi bir dijital pazarlama kursu da fiyatlarını ya hiç bir yere yazmıyorlar ya da sitelerinin en görünmedik yerine yazıyorlar. Bunu anlamıyoruz. Çünkü; hepimiz biliyoruz ki tüm buralar iyi niyetlerinin yanında birer ticari oluşum. Bu yüzden, yeni sitemizi tasarlarken fiyatlarımızı en belirgin yere koyma kararı aldık. Neden? Çünkü çekinecek bir şeyimiz yok.

“Bilgiyi” bir şekilde “para” ile ilişkilendirmek inanın çok zor. Karşınıza bir adam geçiyor, çalıştığı alanda düşe kalka 10 yılda öğrendiği şeyleri size anlatıyor ve büyük bir ihtimal ile yapacağınız hataları önceden görmenizi sağlıyor. Bunun değeri ne olabilir ki? Çok zor… Katıldığı 150 TL’lik etkinliğimizin ilk 20 dakikasında girişiminde boş yere harcadığı 2000 TL’yi fark eden katılımcımız oldu. Arada inanılmaz bir karlılık var eğer o açıdan da bakmak isterseniz…

Sorunun cevabına gelirsek; aylık giderlerimizi, reklam maliyetlerini, vergileri, çalışanların ve eğitmenlerin eğitim için harcadığı zaman/emek maliyetini, atölyenin açık kaldığı zamandaki maliyetlerimizi hesapladıktan sonra olabilecek en uygun fiyatları sunduğumuz bir fiyat politikası belirlemeye çalıştık. Bu bağlamlarda düşündüğümüz ve sunduğumuz eğitim kalitesine baktığımız zaman fiyatlarımızın (özellikle piyasa şartlarına göre) son derece uygun olduğunu tüm samimiyetimiz ile söyleyebiliriz.

3- “OoOOoo İyi Yere Tezgah Açmışsınız keh keh keh” Esprisi Kaç Kez Yapıldı?

Muhtemelen 2000 kere falan. Eğer siz de bizi bir şekilde görür görmez “güzel tezgah keh keh keh” tarzı bir espri düşündüyseniz tebrik ederiz! Bunu düşünen 2001. kişisiz!

4- Eğitmenler Neye Göre Belirleniyor?

Eğitmenler sayfasındaki kişilere baktığınız zaman da göreceksiniz ki tartışmasız olarak Türkiye’nin en iyi eğitmenleri çalışıyoruz.  Bunun dışında belirli çevrelerde “bu insan bu konuyu çok iyi biliyor, keşke bizde de anlatsa” dediğimiz insanlar ile eğitim içerikleri kurguluyoruz.
Bazen de hayat, yolumuzu “vay be!” diyerek bir anda ortak bir şeyler düşünmeye başladığımız insanlar ile kesiştiriyor…
Eğer zaten portföyümüzde var olan bir eğitim vermiyorsanız ve o konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz.
Tüm detaylar ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz!

5- Kurumsal Eğitimler Veriyor Musunuz?

Evet, aslında ağırlıklı olarak kurumlarla çalışıyoruz. Her kuruma özel ihtiyacı doğrultusunda eğitim ve etkinlik içerikleri tasarlıyoruz. Bu tasarımı yaparken kurumdan önce brief alıyoruz ve tamamen ihtiyaca yönelik içeriklerle çalışıyoruz. Daha önce çalıştığımız kurumları, yaptığımız çalışmalardan case’leri ve fotoğrafları işte burada bulabilirsiniz!

 

 

6- Atölyenin Yeri Tam Olarak Nerede?

 

Kolektif House Levent’deyiz. Burada harita mevcut. Tarif ise şöyle;

Yürümek İçin;
Diyelim ki Levent Metrosu’ndan geliyorsunuz. Tam 8 dakika yürümeniz gerek. Levent Metrosu’nun Kanyon AVM tarafından çıkın. Metronun sonunda hemen AVM girişini göreceksiniz. AVM’ye girin ve dümdüz devam edin. Hemen girdiğiniz katın sonunda AVM’nin çıkışını göreceksiniz. Kanyondan çıktığınızda tam karşınızda kalan Harman Sokağı’ndan girin. Sağınızda Somunarası’nı göreceksiniz. Yürümeye devam edin. Solunuzda Nida Kulelerini göreceksiniz. Hemen devamında yol sola doğru hafifçe kıvrılıyor. Soldan devam ettiğinizde Nida Kule Levent’in hemen yanında Kolektif House’un girişini göreceksiniz.
Araba ve Taksi İçin;
Kanyon AVM’nin arka çıkışına gelin. Harman sokağından dümdüz aşağı inin. Solunuzda Nida Kule Levent’i göreceksiniz. Hemen devamında yol sola doğru hafifçe kıvrılıyor. Soldan devam ettiğinizde Nida Kule Levent’in hemen yanında, Kolektif House’a geldiniz.
Talatpaşa Caddesi üstünden geliyorsanız da cadde üstündeki Zorlu Holding binasını görüyor olacaksınız. İşte o binanın karşısındaki kahverengi 3 katlı bina Kolektif House Levent. Minik bir not, bina girişleri sadece yan kısımdan, yani yine Harman Sokak’a doğru yönelmeniz gerekecek.

7- Etkinlikler Ne Zaman Tekrarlanır?

Herhangi bir zaman veremiyoruz ama genelde mümkün olduğunca az tekrarlamaya çalışıyoruz. Kayıt olmak istediğiniz bir atölyeyi bir daha görmeme şansınız da var ne yazık ki…

8- Eğitime Gelemedim, Hakkımı Başka Yerde Kullansam Olur Mu?

Maalesef bunu yapamıyoruz. Bunun için de çok geçerli bir nedenimiz var. Biz çok butik bir iş yapıyoruz. Siz eğitmenler ile birebir iletişim kurabilin ve eğitimden maksimum verim alın diye kontenjanlarımız çok kısıtlı. Kayıt olduğunuz bir eğitim için çok büyük bir ihtimal ile bir başkasının yerini almış oluyorsunuz. Bu durumda son dakika iptalleri için yapabilecek bir şeyimiz ne yazık ki olmuyor.  Umarız derdimizi anlatabilmişizdir…

Tüm soruları son derece şeffaf ve samimi bir şekilde yanıtlamaya çalıştık. Hala kafanıza takılanlar varsa lütfen bize tezgah@tezgahcilar.com adresinden ulaşın. Teşekkürler!

Tüm soruları son derece şeffaf ve samimi bir şekilde yanıtlamaya çalıştık. Hala kafanıza takılanlar varsa lütfen bize aşağıdaki formdan ulaşın.
Teşekkürler!