KURUMSAL OYUN VE ETKİNLİKLER NELER SAĞLIYOR?

Kurumsal oyun ve etkinlikler fiziksel ya da online ortamda gerçekleşebiliyor. Online ya da fiziksel, hangi ortamda olursa olsun katılımcılar yan yana ve beraber olma hissini tamamen deneyimliyorlar. Sosyalleşmek, tanışma & kaynaşma sağlamak, motivasyonu ve çalışan bağlılığını artırmak için en etkili yöntemlerden biri oyunlar ve bu iş bizden sorulur!

Bu sohbet odaklı oyunların globalde de eşi benzeri yok! Peki kurumsal oyun ve etkinliklerle neler yapıyoruz?

1 (2)

Tanışma & Kaynaşma Sağlar

Birbirini hiç tanımayan ekipleri bir araya getiriyoruz, profil odağında özel tasarladığımız sorularla sohbet etmelerini sağlıyoruz!
2

Buzları Kırar

Herkesin kolayca dahil olması sağlanır. Online’da kameralar açılır, fiziksel yüzler gülmeye başlar.
3

İş Dışında Birbirini Tanıyabilmeleri için Alan Açar

Özlenen sosyalleşme ortamına kavuşulur. Kişisel olarak birbirini tanıma imkanı sağlar.
4

Çalışan Bağlılığını ve Aidiyeti Artırır

Kurumla çalışan arasındaki ilişkiyi güçlendirir. Katılımcıların kendilerini değerli hissetmesi sağlanır.
5

Motivasyonları Tavana Çıkarır

Oluşan ortak sinerji ile bir buçuk saatin nasıl geçtiğini anlayamadığımız ve bitmesini istemediğimiz planlamalardır.
6

İletişimi Güçlendirir

Hem ekip için hem departmanlar arası, profil odağında özel hazırlanmış oyunlarda herkes çekinmeden sohbete dahil olabilir.
7

Farkındalık Sağlar

İSG, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Sürdürülebilirlik gibi konularda farkındalığı sağlayan oyunlarla hem kurumun önem verdiği bilgiler aktarılır hem de çok eğlenilir.
8

Konsepte Uyum Sağlar

Kurumun vermek istediği mesajın aktarıldığı, toplantının temasına & konseptine uygun sıfırdan terzi usülü tasarımlar yapılır.

FİZİKSEL SÜREÇLERDE OYUNLAR NASIL PLANLANIYOR?

 • Ekibimiz ihtiyacınızı dinliyor, en uygun olabilecek oyun önerilerini gerçekleştiriyor.
 • İlerlemek istediğiniz oyunu seçtiğinizde, oyunun oynanacağı alana dair tüm gereklilikleri sizlerle paylaşıyor.
 • Tüm materyaller ekibimiz tarafından tasarlanıyor ve alana getiriliyor.
 • Ekibimiz oyun alanına erkenden giderek tüm kontrolleri sağlıyor.
 • Hem teknik hem de sözel moderasyon ekibimiz tarafından profesyonel bir şekilde yürütülüyor.

Fiziksel Oyunlar Nasıl Geçiyor?

Kurumsal oyun ve etkinlikler fiziksel planlamalarda nasıl mı ilerliyor? İzleyelim 🙂

ONLINE SÜREÇLERDE OYUNLAR NASIL PLANLANIYOR?

 • Oyunlar Teams, Webex, Zoom'a uygun olacak şekilde kurum hangi platformu kullanıyorsa o doğrultuda şekillendiriliyor.
 • İçeriği en faydalı ve verimli şekilde yürütebilmek için içerikler Tezgahçılar moderasyonunda gerçekleşiyor.
 • İçerik esnasında platforma dair tüm bilgileri açık ve net bir şekilde katılımcılarımızla paylaşıyoruz.
 • Ekibimiz hem teknik hem de sözel moderasyonu profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyor.
 • Size sadece oyun günü linke tıklamak ve bol bol eğlenmek kalıyor!

Online Oyunlarımız Nasıl Geçiyor?

Kurumsal oyun ve etkinlikler online olarak nasıl mı geçiyor? İzleyelim 🙂

SİZİN İÇİN DE YAPABİLİRİZ!

Aşağıdaki formu doldurduğunuz takdirde kurumsal oyun ve etkinliklerimiz ile ilgili size aynı gün içinde döneceğiz. Detaylı sorularımızı tanışmamızdan sonraya sakladık 🙂

  KURUMSAL OYUN & ETKİNLİKLER İÇİN TEKLİF AL

  KURUMLARLA ONLINE VE FİZİKSEL OLARAK NASIL OYUN VE ETKİNLİK PLANLAMALARI YAPTIK?

  Kurumsal oyun ve etkinliklerle onlarca farklı sektörden, birbirinden farklı profillerde ve ihtiyaçlarda olan ekiplerle bir araya geldik. Kimler için nasıl planlamalar yaptığımızı incelemek isterseniz sizi aşağı doğru alabiliriz! Kurumsal oyun ve etkinliklerimizi aşağıda sizin için detaylandırdık. İlgili örnek içeriklere metinlerin içerisinden tıklayarak kolayca ulaşabilirsiniz.

  SiteLogo (3)

  VOLT MOTOR

  İş sağlığı ve güvenliği kapsamında tasarladığımız oyunumuzla bir aradaydık! Hem doya doya sohbet ettiğimiz, bol bol güldüğümüz hem de İSG hakkında bilgiler edindiğimiz, sürpriz ödüller için yarıştığımız şahane bir oyun oynadık. Farklı aşamaları bulunan oyunun içerisinde tanıştık, kaynaştık. Hep beraber keyifli vakit geçirdik. Isınma, yarışma öncesi bir adım önde başlamak isteyenler için özel tasarlanmış bir aşama ve yarışmadan oluşan akışta sürpriz ödül için yarıştık!
  SiteLogo

  ABBVIE

  AbbVie ile yeni bir eğitim ve gelişim programının lansmanı kapsamında bir araya geldik! Eğitim ve gelişimin sınırların, konfor alanının dışına çıkınca başlayacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda firmaya ve ihtiyacına özel, klişeleri yıktığımız ve konfor alanlarının dışına çıktığımız bir oyun tasarladık! Lansmana özel oyunumuz Burada Olan Burada Kalır: Yaparım Bilirsin ile keyifli bir başlangıç yaptık. Tanıştık kaynaştık çok eğlendik.
  Garanti BBVA

  GARANTİ BBVA

  Kuruma özel olarak tasarladığımız eğlenceli dinamiklere sahip buz kırıcılarımız ile Talent Day ve Talent Camp programlarında bir araya geldik. Bu buz kırıcılarda amacımız, birbirini hiç tanımayan, staj süreçlerine online ve yeni başlayacak katılımcılarımızın programın ilk gününe eğlenceli bir başlangıç yapması, birbirlerini tanımaları ve buzların kırılmasıydı 🙂 Programın ardından bankada vaka çalışmalarına farklı ekipler halinde katılacak 150 kişinin bu ekiplerle break out roomlarda buluşarak kaynaşacağı farklı bir yarışma olan Takımlar Yarışıyor: Gülümse Çekiyorum içeriğimizi tasarladık. Bu yarışmada katılımcılarımız kendilerine gönderdiğimiz eğlenceli görevleri gerçekleştirdiler. Son görevde birlikte yaratıcı fotoğraflar çektiler ve bu güne dair somut bir hatıra bıraktılar.
  J&J

  JOHNSON & JOHNSON MEDICAL

  Medikal ekibinin kick off toplantısında oyunumuzla eğlenceli bir kapanış yaptık! Farklı zamanları hep birlikte atlattığımızı düşünerek tasarladığımız, survivor temalı oyunumuz Burada Olan Burada Kalır: All Star ile buluştuk ve çok eğlendik! Yoğun geçen toplantının ardından katılımcılarımız iş dışında konular hakkında sohbet ederek zihinlerini rahatlattı, birbirleri hakkında farklı şeyler öğrenerek çok eğlendiler ve son aşamada onları ıssız adalara (odalara) gönderdik. Bu adalarda onlara verdiğimiz nesnelere teknolojik işlevler kazandırdılar ve birlikte en yaşanabilir adayı seçtik!
  Borusan Otomotiv

  BORUSAN OTOMOTİV

  Oryantasyon programı kapsamında işe yeni başlayan kişilerle bir araya geldiğimiz, dinamik ve eğlenceli bir merhaba diyerek tanışma kaynaşma sağladığımız çok eğlenceli oyunlarımızı gerçekleştirmeye yıl boyunca devam ediyoruz. Şimdiye kadar farklı ekiplerle bir araya gelerek Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız oyunumuzu oynadık ve çok eğlendik!
  straumann

  STRAUMANN

  Toplantı konsepti doğrultusunda sıfırdan tasarladığımız, oynamaktan büyük keyif aldığımız Straumann’a özel survivor temalı oyunumuz Burada Olan Burada Kalır: All Star bir aradaydık. Online’da bir araya geldiğimiz bu oyunda hep beraber sohbet etmenin tadını çıkardık. Sürpriz ödül için yarışırken yaratıcılığımızı kullanmayı ve bol bol gülmeyi de ihmal etmedik.
  Accenture

  ACCENTURE

  Accenture çalışanları ile karma gruplarda bir araya gelerek online’da uzakları yakın ettik! Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız ve Burada Olan Burada Kalır: All Star oyunlarımızla farklı planlamalarda hep beraber tanıştık, bol bol sohbet ettik, güldük eğlendik. Tüm bunların yanında fikirler geliştirerek yarıştığımız bir aşama ile tatlı bir rekabet içerisinde oyunumuzu sonlandırdık.
  Zorlu

  ZORLU HOLDİNG

  Zorlu Holding bünyesinde alan tüm şirketlerin stajyerlerinin katıldığı, çok kapsamlı bir programın başına oyunumuzla dahil olduk. Tüm stajyerlerin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlayacak Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız oyunumuzu oynadık. Fikirler geliştirip tatlı bir rekabet içerisinde programın başlangıcında online da olsa bir arada hissetmenin keyfine vardık! Programın devamında uygulamalı design thinking eğitimimizle yeniden yer aldık ve oyunlar uygulamalar ile teknikleri öğrenerek ilham aldığımız bir içerik gerçekleştirdik
  SiteLogo (1)

  YAPI KREDİ & YAPI KREDİ TEKNOLOJİ

  Digitalent, MT, İK ekibi gibi farklı birçok programda uzun süredir devam eden iş birlikleri içindeyiz. İçerideki ajanları aradığımız; Burada Olan Burada Kalır: Yaparım Bilirsin, yaratıcı fikirler geliştirerek en yaşanılabilir ada için yarıştığımız; Burada Olan Burada Kalır: All Star gibi farklı kurgularda bir arada sohbet etmenin tadını çıkarıyor, online’da yan yana hissetme deneyimini yaşıyoruz! Farklı katılımcı profilleri ile bir arada olduğumuz planlamalarda özel içerikler tasarlıyor ve çok eğleniyoruz!
  Eagle Burgmann

  EAGLE BURGMANN

  Tüm çalışanlarla iki grup halinde bir araya geldiğimiz, yeni yılı hep beraber olduğumuzu hissederek bol kahkaha ile karşıladığımız planlamalar yaptık. Birbirimizi farklı açılardan tanımanın verdiği keyif, küçük gruplarda eğlenceli konularda sohbet etme imkanı ve uçup kaçtığımız yaratıcı fikirler geliştirdiğimiz yarışmamız ile oyunumuzu sonlandırdık! Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız oyunumuzda, hep beraber çok eğlendik!
  kurumsal oyun ve etkinlikler / ütü

  YTÜ YILDIZ TEKNOPARK

  YTÜ Yıldız Teknopark tüm çalışanları ile şahane bir kurumsal oyun oynadık! Anlatsak Film Olur Yıkılmadık: Ayaktayız oyunumuzda sohbet ederek birbirimizi tanıdık, kaynaştık, pandemi dönemini eğlenceli tarafından ele alarak fikirler geliştirip sürpriz ödül için yarıştık. Birbirimizi farklı açılardan tanımayı deneyimledik. Çok eğlendik!
  Enerjisa

  ENERJİSA

  Yetenek programı kapsamında bir araya geldiğimiz, programın açılışında buzları kırarak tanışma kaynaşma sağladığımız çok eğlendiğimiz bir oyun gerçekleştirdik. Ekip olarak yaratıcı fikirler geliştirmemiz gereken Burada Olan Burada Kalır: All Star oyunumuzda bir oylama yaptık ve en yaratıcı fikrin sahibini yine katılımcılarımızın oyları ile seçtik! Üretken yanımıza vurgu yapan çok çok eğlendiğimiz bu oyunda bir arada olmaktan çok keyif aldık.
  Adsız tasarım (11)

  TRENDYOL

  Teknoloji stajyerleri ile bir araya geldiğimiz, hepimizin hayatında dönem dönem isyan ettiği geç kalmış teknoloji fikirleri etrafında konuştuğumuz, tanıştığımız kaynaştığımız buz kırıcı oyunumuz Don’t Stop Me Now ile bir aradaydık! Programın açılışına konumlandığımız bu kurumsal oyun ile hep beraber bol bol güldük ve programa eğlenceli, dinamik bir başlangıç yaptık. Yaratıcı ve genç ekiplerle bir arada olmaya bayılıyoruz.
  SiteLogo

  B/S/H/

  Yıllardır We Power and Generation Programları kapsamında B/S/H/ ile kurumsal oyun ve etkinliklerimizle bir araya geliyor ve program başlangıçlarında katılımcılarımız ile keyifli, interaktif ve online oyunlar oynuyoruz. Oynadığımız oyunlar her yıl programın temasına göre şekilleniyor. We Power programı kapsamında kadın mühendislerle toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturabileceğimiz, tanışabileceğimiz ve hakkında bilgi paylaşabileceğimiz harika oyunumuz Klişeler Konuşuluyor, Kalıplar Yıkılıyor’u oynuyoruz. Toplumsal cinsiyet kalıplarını ve klişelerini nasıl yıktığımızı konuşuyoruz. Generation programı kapsamında ise Future is On temasıyla bir araya geliyoruz. Mühendis katılımcılarımız ekipler halinde konsept odağında yaratıcı fikirler üreterek yarışıyorlar. BSH’nin programlarının başında buz kırıcı olarak konumlanmayı çok seviyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz senelerde Burada Olan Burada Kalır: All Star ve Burada Olan Burada Kalır: Hikayeni Yarat oyunlarımızla bir araya geldik. Oyunumuz sayesinde staj programına başlayacak kişiler birbirleriyle eğlenceli bir şekilde tanışıyor.
  Adsız tasarım (7)

  ANADOLU ISUZU

  Çalışanların motivasyonunu artıran, işlerine eğlenceli bir mola vermelerini sağlayan oyunlarımızla Anadolu Isuzu ile bir araya geldik! Her Cuma Happy Hour kapsamında online ve fiziksel olarak bir araya gelerek kurum içi iletişimi artırdık. Burada Olan Burada Kalır: All Star ve Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız oyunlarımızı oynadık. Çalışanlar bu oyunlar sayesinde kurumlarından farklı kişilerle tanıştı ve çok eğlendi Aynı zamanda daha motive olarak işlerine döndüler 🙂
  SiteLogo (5)

  BORUSAN HOLDİNG

  Borusan Holding ile uzun süredir devam eden bir iş birliği içerisindeyiz. İnteraktif, keyifli oyun planlamaları kapsamında bir araya geldiğimiz, özel tasarım akışlarda buluştuğumuz çok güzel geri bildirimler aldığımız planlamalar yapıyoruz. Staj programı kapsamında ilk kez bir araya gelen kişileri tanıştırıp kaynaştığımız, yaratıcılıklarını kullanarak yarıştıkları şahane planlamalar yapıyoruz! Geçtiğimiz sene Burada Olan Burada Kalır: All Star oyunumuzu oynadık. Borusan Holding’e ait bilgileri eğlenceli ve dinamik bir yarışma ile aktardığımız, tüm programın moderasyonunu sağladığımız iş birliklerinde kurumsal çözümlerimizle de bir arada olmaktan çok mutluyuz.
  Adsız tasarım (22)

  PFIZER

  Pfizer’ın birçok ekibiyle kurumsal oyun ve etkinlik işbirliklerinde bir araya geldik. Pfizer Aşı ve Onkoloji ekipleriyle yeni yılı dört gözle beklediğimiz, çok eğlenceli oyunlar oynadık ve yaşadığımız yılları eğlenceli taraflarından konuştuk. Anlatsak Film Olur: Yıkılmadık Ayaktayız oyunumuzu oynadık! Metamorfoz temalı Kick-off toplantıları için tamamen kuruma ve temaya özel bir oyun tasarladık! Bu oyunda, Pfizer’in pazarlama süreçleri gibi metamorfoz geçiren bir kelebeğin hikayesini yarattık. Yumurtadan tırtılın çıkmasıyla başlayan hikayemiz, tüm katılımcıların katkısı ve doğaçlamanın eğlenceli gücü ile harika bir kelebeğe dönüştü! Biz hikayeleri oluştururken ve dinlerken çok eğlendik 🙂 Aynı toplantıda nefes alacak bir ara vererek, birbirimizi tanıyabileceğimiz, iş dışında sorularla sohbet ettik. Fiziksel olarak birlikteymişiz gibi online’da tanıştık, kaynaştık ve eğlendik!

  ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim
  kurumsal keynote konuşma
  kurumsal eğitim
  kurumsal etkinlik
  kurumsal etkinlik

   KURUMSAL OYUN & ETKİNLİKLER İÇİN TEKLİF AL