TEZGAHÇILAR’IN TASARLADIĞI KURUMSAL HİZMET VE ÇÖZÜMLER

Her kurum eşsiz ve kendine özgü. Bu yüzden her kurumun ihtiyaçları kurumun kültürüne göre şekilleniyor. Biz nokta atışı sorularımızla kurumu iyice anlayıp, ihtiyacın ne olduğunu kavrayıp, en uygun olabilecek kurumsal çözümleri üretiyoruz. Nereden başlayacağınızı bilemediğinizde, ilham aradığınızda, farklı yaklaşımlarla karşılaşmak istediğinizde, eğlenceli & dinamik içerikler ve akışlar kurgulamak istediğinizde sizin için buradayız!

Oryantasyon Programları

Tek düze ilerleyen akış ve sunumları interaktif hale getirdiğimiz içerik ve yarışma kurguları yaparız.

Staj, MT, Yeni Mezun Programları

Eğitim programları tasarlar, konsept/motto/slogan odağında yeni nesil için uygun interaktif oyun çözümleri üretiriz.

Kurum Kültürü ve Değerleri

Kurum kültürünü oluşturan değerlerin belirlenmesinden benimsenmesine uzanan programlar tasarlarız. Hedef ve stratejilerin içselleşmesini sağlayan içerik çözümleri sunarız.

Kurum Hedef ve Stratejileri

Kısa ve uzun vadede hedef ve stratejilerin üst düzey yöneticilerin katıldığı interaktif akışlarla belirlendiği, özel içerikler tasarlarız.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Sosyal proje geliştirilmek istenen konu odağında fikir geliştirilen, farkındalık sağlanan keyifli içerik akışları tasarlanır.

Akış tasarımı, Dinamik Moderasyon ve Sunuculuk

Online ya da yüz yüze ilerleyen programların, toplantıların daha dinamik ve interaktif bir akışta ilerlemesi için destek sağlarız.

Kurum İçi Akademi Tasarımı

Akademi oluşturma projeleri geliştirir, iç eğitmenleri yeni nesil disiplinlerle ve yaklaşımlarla tanıştırırız.

Takımlara Özel Çözümler

Değişen, gelişen ekipler için takım bilinci oluşturacak, tamamen ihtiyaçları özelinde içerik çözümleri sunarız.

Kurum İçi Girişimcilik

Çevik düşünceyi kurum çalışanlarına kazandırmayı hedefleyen içerikler planlanır. Kurum içi girişimcilik kapsamında iş fikri geliştirilen özel tasarım atölyeler yapılır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Zorunlu ve hayati konularda; oyun formatında ilerleyen eğlenceli ve kurumun önem verdiği konuları odağa alarak bilgi verilen içerikler planlanır.

SİZİN İÇİN DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERİZ

Bir program tasarladık ama hep bizim anlattığımız tek taraflı akışta ilerliyor, daha interaktif enerjik ve dinamik kılmak için nasıl bir kurumsal çözüm geliştirebiliriz?

Ekibimiz pandemi döneminde değişti & büyüdü, işe yeni başlayanlar oldu, hep beraber aynı hedef için çalışma ruhunu nasıl yakalayabiliriz?

Hibrit çalışmaya geçtik, ekip içerisinde iletişimi doğru kurgulayamıyoruz, ne yapabiliriz?

Kurum içerisinde yeni bir proje başlıyor, proje ekibindekilerin ilgili alan konusunda kendisini geliştirmesini nasıl sağlayabiliriz?

Düzenlediğimiz etkinliğin bir mottosu var, bu mottoya uygun kurumsal çözümler üretebilir misiniz?

Özel günler için farklı interaktif bir kurumsal çözüm arıyoruz, bize özel bir içerik tasarlayabilir miyiz?

Biz bu soruları onlarca farklı disiplinden eğitmenle, Tezgahçılar ekibinin ürettiği özel hizmetlerle yanıtlıyoruz! Sizin de kurumunuza özel ihtiyaçlarınız varsa bizimle hemen aşağıdan iletişime geçebilirsiniz.

  DİĞER KURUMSAL ÇÖZÜMLER İÇİN TEKLİF AL

  Hangisi ile ilgileniyorsunuz?

  DİĞER KURUMSAL HİZMET VE ÇÖZÜMLERDEN ÖRNEK ÇALIŞMALAR

  SiteLogo (17)

  TÜRK TELEKOM

  İki farklı grup ile bir araya geldiğimiz bu iş birliğinde tamamen kurumdan aldığımız brief doğrultusunda sıfırdan tasarladığımız bir eğitim gerçekleştirdik. Güçlenen Dijitalde Hikaye ve İçerikle Pazarlama içeriğimize benzer bir kurguda gerçekleşen içerikte kurumun hesapları üzerinden birebir örneklerle nelerin daha iyi olabileceğini, püf noktaları konuştuk, bol bol ilham verici örnek inceledik, yorumladık. Etkileyici, ilgi çeken içerik metinlerinin nasıl oluşturulabileceğini, metinde neler olması gerektiğini hep beraber uygulayarak öğrendik.
  SiteLogo (15)

  T.C. TİCARET BAKANLIĞI

  Sosyal kooperatifçilik kapsamında farklı çalışmalar yaptığımız bu iş birliğinde, sosyal kooperatifçiliği anlatan ve ilham almayı, fikir geliştirmeyi sağlayan eğlenceli bir oyun tasarladık. Sohbet odaklı ilerleyen bu oyuna ek olarak bir atölye çalışması ile bu bakış açısını kazandırmayı hedefleyen atölye formatında özel bir içerik gerçekleştirdik.
  SiteLogo (14)

  VODAFONE

  Vodafone’un globaldeki tüm dijital liderlerinin ve CEO’sunun katıldığı; tamamı gündelik hayatımızda kullanacağımız bilgiler ve uygulamalarla dolu bir içerik olan Teknoloji Trendleri: Deneyimleyerek Öğren içeriğimizi tasarladık. Sürekli seyahat eden liderlerin işlerini kolaylaştıracak önerilerden, sağlıklı beslenmelerini kolaylaştıracak önerilere varana dek geniş yelpazede kullanılabilir uygulamalar içeren bir keynote gerçekleştirdik. Keynote sonunda Tobii, Mindwave, Leap Motion gibi son teknolojilerin deneyimlenebileceği bir alan oluşturduk. Teknolojiyi kullanılabilir ve erişelebilir kılmaya, ilham vermeye önem veriyoruz.
  SiteLogo (16)

  REDBULL AMAPHİKO

  Türkiye’deki başarılı girişimcileri seçerek ilham vermeyi amaçlayan Redbull Amaphiko projesi kapsamında hem oyun hem de atölye içerikleri gerçekleştirdiğimiz. Girişimcileri geliştirecek eğitimlerin dışında tamamen ihtiyaca özel tasarlanan bir oyun ile ise girişimcileri tanıştırdık ve beraber iş fikirleri üretmelerini sağlayabilecek bir oyun oynadık.
  SiteLogo (15)

  BOSCH TT

  Satış operasyonları ekibi için esnek ve uzaktan çalışma becerilerini konu aldığımız, analiz sonucu ortaya çıkan başlıklar etrafında geliştirdiğimiz sıfırdan bir içerik tasarladık. Uzaktan Çalışma Becerisi Kazan, Esnek Ol içeriğimizde kişilik özelliklerine göre iş düzenleri, iş özel hayat dengesi, motivasyonu koruma, sınır koyabilme gibi çok değerli başlıkları kapsayan bu eğitimde hem birbirimizi tanıdık hem de ekip olarak çok daha verimli çalışmak için neler yapabileceğimizi öğrendik.
  SiteLogo (12)

  FİBA GROUP

  Toplumsal cinsiyet eşitliği konulu oyunumuz Klişeler Konuşuluyor, Kalıplar Yıkılıyor‘u Fiba Group İşimiz Eşitlik elçileri ile birlikte oynadık. Hep beraber toplumsal cinsiyet klişelerini konuştuk, kalıpları yıktık. Birbirimizi cinsiyetlere atanan rolleri yıktığımız bir dinamik ile tanıdık, bol bol güldük! Tanıştık, kaynaştık ve farkındalığımızı artırdık.
  SiteLogo (10)

  EGGER

  Yıl sonu değerlendirme toplantısına dahil olarak; takım olma duygusunu güçlendirdiğimiz, hem eğlenceli hem de farklı bir deneyim sunan bir içeriğimiz ile bir aradaydık. Rakamların konuşulacağı bir toplantıya renk katarak birlikte çalışma duygusunu güçlendirdiğimiz, çok güzel geri bildirimlere sahip bir içerik gerçekleştirdik. Oyunlarla Takım Olmayı Deneyimle, Fark Yarat içeriğimizle ideal takımların sırlarını teorik olarak öğrendik, oyunlarla pratik ettik!
  SiteLogo (9)

  TEKNOSA

  İç Akademi oluşturma projesi kapsamında iç eğitmenleri eğitim tasarımından hikayeleştirmeye farklı alanlardan besleyecek eğitimleri gerçekleştirdiğimiz, analiz sunduğumuz kapsamlı bir iş birliği gerçekleştirdik. Uygulamalı olarak eğitim tasarımının deneyimlendiği, geri bildirimleri içeren, Yeni Nesil Eğitim Tasarlama Eğitimi ile ilgi çeken eğitim içeriği hazırlama, transaksiyonel analiz, zorlu katılımcı profilleriyle baş etme yöntemleri, yeni nesil bir eğitimin olmazsa olmazları gibi konu başlıklarını kapsayan kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdik. Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi ile içerikleri hikayeleştirmenin, çok daha akılda kalıcı kılmanın, Uygulamalı Etkili Konuşma ve İkna Teknikleriyle de kendimize özgü iletişim dili oluşturmanın yollarını çalıştık.
  SiteLogo (7)

  BEYAZ FIRIN

  Mağaza çalışanlarına yönelik olarak terfi programı kapsamında özelleştirdiğimiz içeriklerimizle bir aradaydık. Problem çözme, müşteri odaklı olma gibi yetkinlikler üzerine profil ve ihtiyaç odağında ilham verecek, farklı bir bakış açısı sunan, role play ve farklı uygulamaları içeren farklı eğitimler ile bir aradaydık. İlk olarak Düşünceni Geliştir, Seçenekleri Fark Et, İletişimini Güçlendir içeriğimizle bir araya geldik. Eğitmenimiz eğitim öncesinden katılımcılarımızla isme özel bir düşünme becerisi analizi de paylaştı. Ardından yine felsefeden beslendiğimiz Düşün, Derinleş Sorgula eğitimimizi gerçekleştirdik. Birlikte akıl yürütme süreçlerinde düşülen hataları konuştuk. Son olarak Müşterilerle İyi İletişim içeriği ile bir araya gelerek kuruma özel müşteri tiplerini, iletişim stillerini konuştuk. Envanterlerle kendimizi tanıdık ve iletişimi geliştirecek ipuçları aldık.
  SiteLogo (10)

  OLKA

  Olka ile değerlerini belirlediği, üst seviye yöneticilerin farklı beyin fırtınaları yöntemleri ile geliştirdiği stratejileri ortaya çıkardığı tamamen ihtiyaca özel geliştirdiğimiz kurumsal çözümümüzle bir aradaydık. Programın başında yüz yüze gerçekleştirdiğimiz Anlatsak Film Olur:Yıkılmadık Ayaktayız oyunumuzu oynadık, kaynaştık. Devamında ise kapsamlı ve katılıma teşvik eden bir çalışma olan Kurum Değerleri ve Hedefleri; Strateji Belirleme içeriğimiz ile Olka’yı tarifleyip, büyüme stratejileri geliştirildi.
  SiteLogo (5)

  BORUSAN HOLDİNG

  Alpha Staj Programı kapsamında online oyunlarımız kapsamında keyifli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Farklı olarak Borusan Holding’e ait, aktarılmak istenen bilgileri hem oyunun içerisine dahil ettiğimiz hem ayrı bir yarışma halinde kurguladığımız farklı planlamalarla çalışmaya devam ediyoruz.
  SiteLogo (4)

  PFIZER

  Pandemi döneminde işe başlayanlar, uzun yıllardır beraber çalışanların olduğu bir ekip için kişilerin hem kendilerini hem de ekip arkadaşlarını farklı açılardan tanıyabilecekleri, öne çıkan ve parlayan özelliklerini keşfedebilecekleri psikolojik envanterleri kapsayan özel bir içerik geliştirdik. Başarılı Takım Olma: Güçlü Yönlerin Keşfi içeriğimizde ekip içerisindeki kişiler birbirlerini nelerin motive ettiğini, nasıl bir çalışma ortamında daha verimli çalışabileceklerini öğrendiler, birbirlerini daha derinden tanıma imkanı buldular.
  SiteLogo (3)

  VOLT MOTOR

  Her kurum özellikle mavi/gri yaka çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim aldırmıştır. Biz Volt Motor için iş sağlığı ve güvenliği konusunda kurumsal çözüm üreterek tek taraflı ya da bir simülasyon üzerinden ilerleyen eğitimlerden farklı olarak interaktif bir oyun tasarladık! Tasarladığımız İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Oyunu‘nun kurgusu içerisinde farklı aşamalara tabi olarak hem bol bol sohbet ettik, bilgimizi ölçecek grup çalışmaları yaptık hem de Volt Motor için en önemli olan iş sağlığı ve güvenliği bilgileri ile bir yarışma düzenledik. Bu yarışma ile tüm bilgilerin üzerinden geçtiğimiz, kahkahalarla ve eğlenceli bir rekabetle ilerleyen bir oyun oynadık.
  SiteLogo (2)

  MEDIACOM

  Yeni kurulan bir ekip için takım olma talebiyle başlayan, büyük resmi görmeye, proaktif olmaya, anlatılan konuyu kısa ve net ifade etmeye uzanan tamamen ihtiyaç özelinde şekillenmiş bir içerik gerçekleştirdik. Oyunlarla Ekip içi Güçlü İletişim atölyemizde ekibin birbirini tanımasını, kaynaşmasını sağladığımız, beraber uyum içerisinde nasıl ve hangi bakış açısı ile çalışabilecekleri konusunda uygulamalar yaptığımız çok güzel geri bildirimler aldığımız bu içerik farklı başlıkları birleştirerek aynı noktada buluşturduğumuz çok eğlendiğimiz bir iş birliğine dönüştü!
  SiteLogo (4)

  PRONET

  Moderasyonunu üstlendiğimiz çeyrek toplantılarından online interaktif oyun tasarımlarına, liderlik manifestonunun kurumda benimsenmesini sağlamak adına özel tasarladığımız programlara uzanan kapsamlı, ihtiyaç özelinde birçok planlama gerçekleştirdik. Kurum Kültürünü Yaygınlaştır eğitimimize benzer bir kurguda kuruma özel olarak sıfırdan tasarladığımız, manifesto maddelerinin direktör seviyesinden müdür seviyesine yayılan stratejilerle kuruma yaymayı ve benimsetmeyi hedeflediğimiz, iş ve örgüt psikoloğu eğitmenimizle ölçümlemeler yaptığımız bu akışta herkesin maddelerle ilgili aynı noktada olması, beraber fikirler üreterek stratejiler geliştirilmesi bu akışın en sevilen noktalarından oldu!
  SiteLogo

  B/S/H/

  Yıllardır süren iş birliğimiz alternatif çözümlerle derinleşerek ilerliyor! Generation ve WE Power programları kapsamında online’da bir araya gelerek konsept ve sloganlar özelinde geliştirdiğimiz, interaktif oyunlar oynadığımız planlamalarımıza ek olarak artık modere ettiğimiz yarışmalarla bayıldığımız bu programların dinamizmine dinamizm katıyoruz! Burada Olan Burada Kalır: All StarKlişeler Konuşuluyor; Kalıplar YıkılıyorBurada Olan Burada Kalır: Hikayeni Yarat gibi oyunlarımıza ek olarak BSH ile ilgili bilgileri eğlenceli bir yarışma aracılığı ile aktarıyoruz.

  KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİK YAPTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim
  kurumsal eğitim
  kurumsal keynote konuşma
  kurumsal eğitim
  kurumsal etkinlik
  kurumsal etkinlik

   DİĞER KURUMSAL ÇÖZÜMLER İÇİN TEKLİF AL

   Hangisi ile ilgileniyorsunuz?