TEZGAHÇILAR’IN GELİŞTİRDİĞİ YETKİNLİKLER

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Sahip olmamız gereken yetkinlikler her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Tezgahçılar olarak bu yetkinlikleri an be an takip edip içeriklerimizi de bu doğrultuda tasarlıyoruz ve güncelliyoruz. Tasarımlarımızı gerçekleştirirken toplumsal ihtiyaçlarımızı da gözeterek ilerliyoruz.

Problem Çözme Becerisi

Problemi veririz, analiz ettiririz ve çözümü konusunda harekete geçmelerini sağlarız.

Yaratıcılık

Yaratıcılık için birbirinden farklı kasları harekete geçiririz. Bu konuda deneyimsel öğrenme olmazsa olmazımızdır.

Duygusal Zeka

İş hayatının olmazsa olmazı. Farkındalık yaratıyor, bilgi veriyor; çözümü performansla sağlıyoruz.

Bilişsel Esneklik

Kurumsal çeviklik de diyebiliriz. Duygusal zekayla birlikte üstüne en çok gittiğimiz konulardan biri. Burada da performansla öğrenme sağlıyoruz.

Eleştirel Düşünme

Aynı konu üzerinde farklı bakış açılarının olabileceğini gösterip sonuca verimli şekilde ulaşmalarına yardımcı oluruz.

İnsan Yönetimi

Eğitim içeriklerimizde personaları belirleyip doğal liderlikleri ortaya çıkarıyoruz. Metodumuz yine deneyimsel öğrenme.

Ekip İçi İletişim

Kurum kültürünü, organizasyonu ve verimliliği ayakta tutan değerlerden biri. Bu konuda deneyim odaklı ve çift yönlü iletişimden beslenen içerikler tasarlıyoruz.

Mesleki Trend Takibi

Dijital Pazarlama Okulu, Teknolojik Trendler Serisi ve Eğiticinin Eğitimi Okulları bu yetkinliğe özel tasarlandı.

SİZİN İÇİN DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERİZ

Bugüne kadar binlerce etkinlik tasarladık ve gerçekleştirdik. Birbirinden farklı ve güncel içeriklerimizden beslenerek kurumunuza özel eğitim, etkinlik ve yaratıcı çözümler tasarlayabiliriz.

  KURUMSAL OLARAK TALEP ET

  Kategoriler

  Kariyer GelişimiPazarlama SatışPsikolojiTakım Olma ve MotivasyonTeknolojiKonuşmacıDijital


   KURUMSAL OLARAK TALEP ET

   Hangi Etkinliklerle İlgileniyorsunuz?

   Tanışmayanı KovuyorlarKelebek EtkisiKeynote

   KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİMİZ

   Bugüne kadar 1000 üzerinde atölye ve etkinlik gerçekleştirdik. Örnek olabilecek eğitim ve etkinliklerimizi burada bulabilirsiniz.

   ZORLU HOLDİNG

   Zorlu Holding kapsamındaki tüm şirketlerin stajyerleri için özel tasarlanan bir programa dahil olduk! Programın başında 100'er kişilik iki grup ile bol bol tanıştığımız kaynaştığımız bir oyun oynadık ve stajyerlerin programa yüksek bir enerji ile başlamasını sağladık. Birbirinden yetenekli, çalışkan gençlerle bir arada olmak şahaneydi. Programın devamında katılımcıları gruplara bölerek design thinking prensiplerini öğrendiğimiz, uygulamalar yaptığımız bir atölye içeriği gerçekleştirdik. Farklı bakış açıları kazanmayı deneyimlediğimiz, ilham dolduğumuz atölyeler ile programı sonlandırdık.

   ANADOLU ISUZU

   Anadolu Isuzu ile stajyerler için harika bir program tasarladık! Tanışıp kaynaştığımız bir oyun ile programa keyifli bir başlangıç yaptık. Ardından hem iş hayatında hem gündelik hayatta kullanabilecekleri bir teknik olan hikayeleştirmeyi uygulayarak öğrenebilecekleri, proje sunumlarında fark yaratmalarını sağlayacak hikayeleştirme atölyemizi gerçekleştirdik. Stajyerlerin kendilerini daha iyi tanımalarını sağlayacak, kişilik tiplerine göre kurdukları iletişimleri düzenleyebilecekleri iş ve örgüt psikoloğu eğitmenimizle bir içerik ile programa devam ettik. Son olarak da 4 farklı yaratıcı düşünme tekniğini uygulayarak öğrendiğimiz atölye çalışmamız ile süreci sonlandırdık. Birbirinden öğrenmeyi destekleyen, keyifli, interaktif bir kurguda şahane bir programı tamamladık.

   B/S/H/

   B/S/H/ ile stajyer programları kapsamında yeniden bir aradaydık! Kadın mühendislere yönelik olarak geliştirdikleri We Power programının başlangıcında; toplumsal cinsiyet eşitliğini konu aldığımız, tanıştığımız kaynaştığımız bir oyun oynadık. Oyunda bol bol ortak noktalarımızı ve birbirimiz hakkında merak ettiklerimizi konuştuk. Birbirinden değerli genç kadın mühendis adaylarıyla bir arada olmak bizim için ayrı bir keyifti. Bu programın ardından daha önce de iş birliği içerisinde bulunduğumuz Generation programı kapsamında farklı bir oyun oynadık. Her iki etkinlikte de 100'er kişilik gruplarla birbirinden keyifli anlar yaşadık. Bol bol kaynaştık, yeni arkadaşlar edindik. Enerjisi ve farkındalığı yüksek kurumlarla iş birliği içerisinde olmayı çok seviyoruz.

   TRENDYOL

   Hepimiz için farklı hissettiren zamanlarda Trendyol ile farklı katılımcı kitleleri ile bir araya geldik. Tüm çalışanlara sunulan ve talep ile katılım sağlanan farklı içerikler planladık. 2 ayrı grup ile akıl yürütme süreçlerinde düşülen düşünce hatalarını tanımayı odağa aldığımız eleştirel düşünceden beslenen bir içerik gerçekleştirdik. Ardından doğaçlama egzersizlerinden beslenen eğlenceli, kişinin kendi potansiyelini keşfetmesini ve anda olmayı sağlayan doğaçlama atölyemiz ile bir araya geldik. Teknoloji stajyerlerine yönelik olarak başlayan programın başında bol bol sohbet edip birbirimizi tanıdığımız, eğlenceli bir oyun ile iş birliğimize devam ettik. Yeni planlamalar ise yolda!

   TB SEWTECH

   TB Sewtech ile ilk iş birliğimiz yılbaşında gerçekleştirdiğimiz oyunumuzla başladı. Genel müdür ve üst düzey yöneticilerin katılım sağladığı bu oyunda hep beraber keyifle sohbet edip pandeminin aramıza girmesine izin vermediğimiz sıcak, keyifli bir içerik gerçekleştirdik. Oyunun ardından iş birliklerimiz eğitim planlamaları ile devam etti. Yıl boyunca bazen stresi, bazen yeni nesil liderliği bazen de psikolojinin farklı ekollerinden gelen içerikleri gerçekleştirmeye devam ettik.

   PRONET

   Pronet ile Liderlik Manifestosunun tüm çalışanlar tarafından benimsenmesini ve yaygınlaştırılmasını hedeflediğimiz bir eğitim serisi gerçekleştirdik. Önce direktörler ile eğitim sürecinde yapacaklarımızı aktardığımız, süreç boyunca gerçekleştireceklerimizi deneyimlediğimiz bir oturumda bir araya geldik. Ardından Müdürler ile 2 grup halinde, 3’er oturum gerçekleştirdik. Bu oturumlarda Liderlik Manifestosunun her bir maddesini ne kadar yaşadığımızı ve kurum içinde yaşattığımızı ölçümledik. Her madde için yaşanılan problemleri, bu problemler için gelişim ve aksiyon önerilerimizi İş ve Örgüt Psikoloğu eğitmenimiz ile hep birlikte konuştuk. Her oturumda ölçümler sonucunda en gelişime açık maddeler için uygulamalar, vaka çalışmaları ve egzersizler gerçekleştirdik. Eğitmenimiz ilk oturumda Eş Liderler atadı ve bu eş liderler süreç boyunca buluştular, önerilerde bulundular ve birbirlerinden beslendikleri bir pekiştirme süreci yürüttüler! Bu faydalı eğitim serisi ile Pronet Müdürleri ile Liderlik Manifestosunu interaktif ve keyifli bir kurgu ile içselleştirdik.

   TÜRK TELEKOM

   Hem kurum içerisinde sosyal medya alanında moderasyon sağlayan hem de kendi kişisel hesabı için sosyal medya metin yazarlığını öğrenmek isteyen iki farklı grup ile bir araya geldik! Tamamen kurumdan aldığımız brief doğrultusunda sıfırdan tasarladığımız bu eğitimde; kurumun hesapları üzerinden birebir örneklerle nelerin daha iyi olabileceğini, püf noktaları konuştuk, bol bol ilham verici örnek inceledik, yorumladık. Etkileyici, ilgi çeken içerik metinlerinin nasıl oluşturulabileceğini, metinde neler olması gerektiğini hep beraber uygulayarak öğrendik!

   YAPI KREDİ

   Yapı Kredi ile Digitalent, Kampus.exe, katalog eğitimleri gibi alanlarda, Yapı Kredi Teknoloji ile stajyerlere yönelik farklı alanlarda iş birlikleri gerçekleştirmeye hız kesmeden devam ediyoruz! Digitalent programı kapsamında iki farklı oyunumuzla farklı zamanlarda tanışma kaynaşma sağladığımız çok eğlendiğimiz içerikler gerçekleştirdik. Kampus.exe programı kapsamında hem webinar hem atölye içeriği ile bir araya geldik; odağa yaratıcı düşünme tekniklerini aldık. Önce teknikleri öğrendik, ardından ise uygulayarak öğrendik. Katalog eğitimleri kapsamında ise 3 farklı eğitim ile iş birliklerimiz devam ediyor! Doğaçlama disiplininden sanatla terapiye, oradan da ihtiyaç doğrultusunda özelleştirdiğimiz düşünce becerilerini odağa aldığımız iletişim eğitimimizi planladık. Yapı Kredi Teknoloji ile ise doğaçlama içeriğimizi staj programının başında gerçekleştirdik, planda ise hep beraber çok eğleneceğimiz oyun kurgumuz bulunuyor!

   REDBULL AMAPHIKO

   Redbull'un Amaphiko projesi Türkiye'deki başarılı girişimcileri seçerek ilham vermeyi amaçlıyordu. Biz de onlar için iki günü kapsayan yoğunlaştırılmış içerikler kurguladık. Etkinliğin ilk günü için girişimcileri tanıştıracak ve beraber iş fikri üretebilmelerini sağlayacak dinamikte bir oyun tasarımı gerçekleştirdik. İkinci günü ise girişimcilerin işlerini hikayeleştirerek anlatabilmeleri için "Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi" planladık. Redbull'un başka bir etkinliği için influencer'ların iletişim ve motivasyonlarını arttırmak için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi'ni gerçekleştirdik ve gözlerinden yaş getirecek kadar güldürdük. Sonrasında da hastası olduğumuz festival Sonar'da yine Redbull'la beraberdik!

   VODAFONE

   Başımızı çevirdiğimiz her yerde, dergilerde, konferanslarda, televizyonlarda, makalelerde olan Dijital Dönüşüm konusuna oldukça aşinayız. Peki ya bu söz edilen teknolojileri deneyimleyemediğimiz, hayatımıza entegre edemediğimiz noktada teknolojinin bize katacağı değeri atıl kılmış olmuyor muyuz? Bu düşünceden yola çıkarak Vodafone'un globaldeki tüm dijital liderlerinin ve CEO'sunun katıldığı; tamamı gündelik hayatımızda kullanacağımız bilgiler ve uygulamalarla dolu bir içerik tasarladık. Sürekli seyahat eden liderlerin işlerini kolaylaştıracak önerilerden, sağlıklı beslenmelerini kolaylaştıracak önerilere varana dek geniş yelpazede kullanılabilir uygulamalar içeren bir keynote gerçekleştirdik. Keynote sonunda Tobii, Mindwave, Leap Motion gibi son teknolojilerin deneyimlenebileceği bir alan oluşturduk. Teknolojiyi kullanılabilir ve erişelebilir kılmaya, ilham vermeye önem veriyor ve buna bayılıyoruz!

   ING BANK

   ING Bank'ın IT ekibi için 450 kişilik bir oyun tasarımı konusunda bir brief aldık. Yönetici sunumlarının ardından günün yorgunluğunu atmak için oyun oynayarak kaynaşmalarını sağlayacak eğlenceli bir etkinlik düzenledik. Biz onlar için oyun içerisinde uygulanacak eğlenceli cezalar yazmıştık ama ekibin yaratıcı katkısına hayran kaldık!

   TİCARET BAKANLIĞI

   Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı ile Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme üstüne interaktif bir atölye gerçekleştirdik. Kişisel performansla deneyimleyerek öğrenmek insanı özgürleştiren ve tazeleyen bir şey. Bunu farklı disiplinlerden beslenerek yapabilmenin tadıysa bambaşka. Biz Tezgahçılar olarak kurumsal eğitim tasarımlarımızda katılımcısını özgürleştiren, yeni ve farklı bir deneyim yaratan her tür disiplinden yararlanmaya tam gaz devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığı ekibiyle de böyle bir atölyede bir arada olmak çok keyifliydi. Yeniden bir araya gelmek dileğiyle!

   YEMEK SEPETİ

   Yıl boyunca Yemeksepeti'nin Türkiye'nin dört bir yanından gelen tüm satış ekipleriyle öncelikle doğaçlama çalışarak satış için gerekli olan dinleme, anında cevap verme, çözüm üretme, strateji geliştirme gibi kaslarını güçlendirdik. Sonrasında eğitmenimiz sahaya çıktı ve Yemeksepeti satışçılarının karşılaştıkları karakterleri/zorlukları analiz etti, 6 farklı senaryoçalıştı. Ve bu senaryolar 2 farklı oyuncu ile canlandırılarak role playingler gerçekleşti, eğitmenimizin gözlemleriyle her kişiye özgü geri bildirimler verildi. Ardından yine tüm satışçıların spontane davranabilmesi için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi gerçekleştirdik. Son olarak da satış ekibinin hızlı ama etkili konuşabilmesi için Asansör Konuşmaları Atölyesi'ni uyguladık.
   kurumsal eğitim

   TEKNOSA

   İç Eğitmen Yetiştirme Projesi kapsamında Teknosa için hem Genel Müdürlük hem de Saha Çalışanlarına yönelik 2 farklı akış tasarladık. İçeriklerin ve detayların katılımcı profili odağında baştan şekillendirildiği akademide kurucumuzun verdiği Yeni Nesil Eğitim Tasarlama Eğitimi ile ilgi çeken eğitim içeriği hazırlama, transaksiyonel analiz, zorlu katılımcı profilleriyle baş etme yöntemleri, yeni nesil bir eğitimin olmazsa olmazları gibi konu başlıklarını kapsayan kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdik ve katılımcılarla ilgili geri bildirimler verdik. Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi ile içerikleri hikayeleştirmenin, çok daha akılda kalıcı kılmanın, Uygulamalı Etkili Konuşma ve İkna Teknikleriyle de kendimize özgü iletişim dili oluşturmanın yollarını çalıştık. Kurum içi eğitimlerini şekillendirme ve tasarlamada Tezgahçılar’ın 7 yıla yaklaşan Know-How’ından da bolca beslenen katılımcılar yeni nesil öğrenme dinamiklerini ve son trendleri direkt olarak deneyimleme fırsatı yakaladı. Teknosa'da geçirdiğimiz her günden çok keyif aldık!

   İNTELTEK

   Birlikte tüm yıl sürecek bir eğitim serisine başladığımız İnteltek’te çalışanları için motivasyonu yükselten, aynı zamanda mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak geniş bir içerik yelpazesiyle çalıştık. Mindfulness, Yakınmacı Mıyım İyimser Mi Beynin Yapısını Keşfet, Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi, Düşün Derinleş Sorgula gibi pek çok atölyede, atölyeye konu olan her şeyi beraber deneyimledik, beraber öğrendik ve beraber oyun oynadık. Sizinle yolumuz kesiştiği için çok mutluyuz!

   PAKET ŞEKLİNDE ALABİLECEĞİNİZ EĞİTİM VE ETKİNLİK SERİLERİMİZ

   Birbirini tamamlayan eğitimlerimizi, etkinliklerimizi ya da size ilham verebilecek içeriklerimizi paketler halinde kurguladık.

   ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal keynote konuşma
   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal etkinlik
   kurumsal etkinlik