TEZGAHÇILAR’IN GELİŞTİRDİĞİ YETKİNLİKLER

Dijital bir çağda yaşıyoruz. Sahip olmamız gereken yetkinlikler her geçen gün değişiyor ve gelişiyor. Tezgahçılar olarak bu yetkinlikleri an be an takip edip içeriklerimizi de bu doğrultuda tasarlıyoruz ve güncelliyoruz. Tasarımlarımızı gerçekleştirirken toplumsal ihtiyaçlarımızı da gözeterek ilerliyoruz.

Problem Çözme Becerisi

Problemi veririz, analiz ettiririz ve çözümü konusunda harekete geçmelerini sağlarız.

Yaratıcılık

Yaratıcılık için birbirinden farklı kasları harekete geçiririz. Bu konuda deneyimsel öğrenme olmazsa olmazımızdır.

Duygusal Zeka

İş hayatının olmazsa olmazı. Farkındalık yaratıyor, bilgi veriyor; çözümü performansla sağlıyoruz.

Bilişsel Esneklik

Kurumsal çeviklik de diyebiliriz. Duygusal zekayla birlikte üstüne en çok gittiğimiz konulardan biri. Burada da performansla öğrenme sağlıyoruz.

Eleştirel Düşünme

Aynı konu üzerinde farklı bakış açılarının olabileceğini gösterip sonuca verimli şekilde ulaşmalarına yardımcı oluruz.

İnsan Yönetimi

Eğitim içeriklerimizde personaları belirleyip doğal liderlikleri ortaya çıkarıyoruz. Metodumuz yine deneyimsel öğrenme.

Ekip İçi İletişim

Kurum kültürünü, organizasyonu ve verimliliği ayakta tutan değerlerden biri. Bu konuda deneyim odaklı ve çift yönlü iletişimden beslenen içerikler tasarlıyoruz.

Mesleki Trend Takibi

Dijital Pazarlama Okulu, Teknolojik Trendler Serisi ve Eğiticinin Eğitimi Okulları bu yetkinliğe özel tasarlandı.

SİZİN İÇİN DE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERİZ

Bugüne kadar binlerce etkinlik tasarladık ve gerçekleştirdik. Birbirinden farklı ve güncel içeriklerimizden beslenerek kurumunuza özel eğitim, etkinlik ve yaratıcı çözümler tasarlayabiliriz.

  KURUMSAL OLARAK TALEP ET

  Kategoriler

  Kariyer GelişimiPazarlama SatışPsikolojiTakım Olma ve MotivasyonTeknolojiKonuşmacıDijital


   KURUMSAL OLARAK TALEP ET

   Hangi Etkinliklerle İlgileniyorsunuz?

   Tanışmayanı KovuyorlarKelebek EtkisiKeynote

   KURUMSAL EĞİTİM VE ETKİNLİKLERİMİZ

   Bugüne kadar 1000 üzerinde atölye ve etkinlik gerçekleştirdik. Örnek olabilecek eğitim ve etkinliklerimizi burada bulabilirsiniz.

   TEKNOSA

   İç Eğitmen Yetiştirme Projesi kapsamında Teknosa için hem Genel Müdürlük hem de Saha Çalışanlarına yönelik 2 farklı akış tasarladık. İçeriklerin ve detayların katılımcı profili odağında baştan şekillendirildiği akademide kurucumuzun verdiği Yeni Nesil Eğitim Tasarlama Eğitimi ile ilgi çeken eğitim içeriği hazırlama, transaksiyonel analiz, zorlu katılımcı profilleriyle baş etme yöntemleri, yeni nesil bir eğitimin olmazsa olmazları gibi konu başlıklarını kapsayan kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdik ve katılımcılarla ilgili geri bildirimler verdik. Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi ile içerikleri hikayeleştirmenin, çok daha akılda kalıcı kılmanın, Uygulamalı Etkili Konuşma ve İkna Teknikleriyle de kendimize özgü iletişim dili oluşturmanın yollarını çalıştık. Kurum içi eğitimlerini şekillendirme ve tasarlamada Tezgahçılar’ın 4 yıla yaklaşan Know-How’ından da bolca beslenen katılımcılar yeni nesil öğrenme dinamiklerini ve son trendleri direkt olarak deneyimleme fırsatı yakaladı. Teknosa'da geçirdiğimiz her günden çok keyif aldık!
   Kurumsal akademi iç eğitmen eğitimi
   Kurumsal Eğitim doğaçlama ile yaratıcılık

   İŞ BANKASI

   İş Bankası çalışanlarıyla gerçekleştirdiğimiz, tamamen doğaçlama dinamiklerinden beslenen ve yaratıcılık, empati gibi konuları çalıştığımız 2 farklı atölyeyi, 2 farklı grupla çalıştık. İş Bankasının yıllık eğitim kataloğuna eklenen ve taleple katılımların sağlandığı bir sınıfta hem Stresini Doğaçlama ile Yen hem de Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi sayesinde dinamizmin hiç bitmediği, deneyimle öğrenilen, gülmekten karın kaslarımızın ağrıdığı harika 2 gün geçirdik. İş Bankası çalışanlarının enerjisi harika!

   ENERYA

   Türkiye’nin bambaşka köşelerinde gerçekleşen atölyelerle turneye çıktığımız Enerya'nın hem sahadaki hem de ofisteki ekiplerine ulaştık, onları kaynaştıracak harika bir içerik olan Doğaçlama ile Ekip Ruhu Atölyesi'ni gerçekleştirdik. Aynı operasyonu farklı lokasyonlardan organize olarak yürüten beyaz yaka ve mavi yakanın karıştığı homojen ekipler oluşturuldu. Bu ekipler birbirleriyle etkili iletişim kurmanın, tek ve güçlü bir ekip olmanın yolunu doğaçlama egzersizlerinden doğan eğlenceli oyunlar ve enerjik bir atmosfer sayesinde bambaşka bir şekilde deneyimledi ve eğitmenimizin verdiği geri bildirimlerle ekip çalışmasına dair farkındalıklar sağladı. Aynı zamanda Yekta Kopan ile Hepimizde Yaratıcı Bir Kaynak Var Mı? üzerine bol bol ilham edindiğimiz, interaktif bir içerik gerçekleştirdik. Yaratıcılık üzerine Enerya'nın farklı birimleri ile de ilham edinmeye beraber devam edeceğiz. Enerya ile çalışmak çok güzel!
   Kurumsal Eğitim doğaçlama ile ekip ruhu
   Tezgahçılar Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme Atölyesi
   Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme Atölyesi

   TİCARET BAKANLIĞI

   Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı ile Odaklanma, Konsantrasyon, Hızlı Düşünme üstüne interaktif bir atölye gerçekleştirdik. Kişisel performansla deneyimleyerek öğrenmek insanı özgürleştiren ve tazeleyen bir şey. Bunu farklı disiplinlerden beslenerek yapabilmenin tadıysa bambaşka. Biz Tezgahçılar olarak kurumsal eğitim tasarımlarımızda katılımcısını özgürleştiren, yeni ve farklı bir deneyim yaratan her tür disiplinden yararlanmaya tam gaz devam edeceğiz. Ticaret Bakanlığı ekibiyle de böyle bir atölyede bir arada olmak çok keyifliydi. Yeniden bir araya gelmek dileğiyle!

   YEMEK SEPETİ

   Yıl boyunca Yemeksepeti'nin Türkiye'nin dört bir yanından gelen tüm satış ekipleriyle öncelikle doğaçlama çalışarak satış için gerekli olan dinleme, anında cevap verme, çözüm üretme, strateji geliştirme gibi kaslarını güçlendirdik. Sonrasında eğitmenimiz sahaya çıktı ve Yemeksepeti satışçılarının karşılaştıkları karakterleri/zorlukları analiz etti, 6 farklı senaryoçalıştı. Ve bu senaryolar 2 farklı oyuncu ile canlandırılarak role playingler gerçekleşti, eğitmenimizin gözlemleriyle her kişiye özgü geri bildirimler verildi. Ardından yine tüm satışçıların spontane davranabilmesi için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi gerçekleştirdik. Son olarak da satış ekibinin hızlı ama etkili konuşabilmesi için Asansör Konuşmaları Atölyesi'ni uyguladık.
   Kurumsal Etkinlik oyun tasarımları

   ANBEAN

   Birini tanımanın en iyi yolu onunla oyun oynamakt! Anbean ile gerçekleştirdiğimiz keyifli iş birliğinde onlardan aldığımız hedef kitle detayları ve ihtiyaca uygun olan bir oyun tasarımı gerçekleştirdik. İK ekiplerinin öğrencilerle bir araya geldiği CampusCall’da, kesintisiz enerjiyle 1,5 saat duraksız şekilde oyun oynayan ekiplerin tanışıp kaynaşmaması bizce de mümkün değil! Her tür etkinliğe, duruma ve kitleye özgü tasarlayabildiğimiz tanıştıran, kaynaştıran, buz kırdıran ve enerji yükselten oyun tasarımlarıyla şu ana dek 150’den fazla etkinlik gerçekleştirdik.

   TEGEP EĞİTİM VE GELİŞİM ZİRVESİ

   Tegep'in düzenlediği “Çarpışma” temalı 8. Eğitim ve Gelişim Zirvesinde teknoloji trendlerini modern insanın günlük yaşam deneyimi üstünden ele aldık. İçeriğimizin daha kısa bir versiyonunu gerçekleştirdiğimiz zirvede dünya devi markaların kapsamlı ARGE çalışmaları ve yatırımlar yaptığı AR, VR, AI ve Otonom teknolojileri uygulamalı olarak deneyimledik. Teknolojilerin ötesindeki potansiyeli görmemizi sağlayan, dijital dönüşüm süreçlerinde iş yapış biçimlerimizin nasıl değişeceğine dair önemli farkındalıklar yaşatan bu interaktif keynote içerikte dönüşüm sürecinde hem kurumsal hem de bireysel olarak benimsememiz gereken yeni mindset için bolca ilham bulacağımız keyifli bir içerik gerçekleştirdik.
   İnsan Kaynakları Zirvesi Teknoloji Trendleri Deneyimi

   REDBULL AMAPHIKO

   Redbull'un Amaphiko projesi Türkiye'deki başarılı girişimcileri seçerek ilham vermeyi amaçlıyordu. Biz de onlar için iki günü kapsayan yoğunlaştırılmış içerikler kurguladık. Etkinliğin ilk günü için girişimcileri tanıştıracak ve beraber iş fikri üretebilmelerini sağlayacak dinamikte bir oyun tasarımı gerçekleştirdik. İkinci günü ise girişimcilerin işlerini hikayeleştirerek anlatabilmeleri için "Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatıcılığı Eğitimi" planladık. Redbull'un başka bir etkinliği için influencer'ların iletişim ve motivasyonlarını arttırmak için Anda Kalma, Spontanite Atölyesi'ni gerçekleştirdik ve gözlerinden yaş getirecek kadar güldürdük. Sonrasında da hastası olduğumuz festival Sonar'da yine Redbull'la beraberdik!

   İNTELTEK

   Birlikte tüm yıl sürecek bir eğitim serisine başladığımız İnteltek’te çalışanları için motivasyonu yükselten, aynı zamanda mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak geniş bir içerik yelpazesiyle çalıştık. Mindfulness, Yakınmacı Mıyım İyimser Mi Beynin Yapısını Keşfet, Uygulamalı Hikayeleştirme ve Hikaye Anlatım Teknikleri Atölyesi, Düşün Derinleş Sorgula gibi pek çok atölyede, atölyeye konu olan her şeyi beraber deneyimledik, beraber öğrendik ve beraber oyun oynadık. Sizinle yolumuz kesiştiği için çok mutluyuz!
   kurumsal eğitim psikoloji
   kurumsal eğitim MT programı

   FİBABANKA

   MT ekipleri ile içinde oldukları yoğun eğitim programına eklemlendiğimiz 2 gün boyunca; Anda Kalma Spontanite Atölyesi ile spontane zihnin yaratıcılığından yararlanmanın, anlık olarak hızlı karar verebilmenin yollarını araştırdık. Dijital Dünyada Yaratıcı Yıkım içeriği ile trendleri hem genel olarak hem de kendi sektörleri özelinde dinledikleri, bolca ilham buldukları yaratıcı bir keynote içerik gerçekleştirdik. Tüm bunların ardından ekibimiz eğitimin 3.adımında o ana dek deneyimlediklerini somutlaştırdıkları uygulamalı bir Design Thinking Atölyesine katıldılar. Dahil oldukları MT programında üretecekleri kendi projelerine hazırlık olarak kurgulanan bu adım ile yaratıcı düşünmenin yollarını araştırdık ve farklı disiplinlerden bolca beslendik. MT programlarındaki Tezgahçılar dokunuşu olmaya bayılıyoruz!

   ING BANK

   ING Bank'ın IT ekibi için 450 kişilik bir oyun tasarımı konusunda bir brief aldık. Yönetici sunumlarının ardından günün yorgunluğunu atmak için oyun oynayarak kaynaşmalarını sağlayacak eğlenceli bir etkinlik düzenledik. Biz onlar için oyun içerisinde uygulanacak eğlenceli cezalar yazmıştık ama ekibin yaratıcı katkısına hayran kaldık!

   HAYAT VARLIK

   Turkasset ile yolculuğumuz üç sene önce başladı. Artık Hayat Varlık olduklarını ilan ettikleri lansmanda Beden Perküsyonu ile Hikaye Anlatıcılığını birleştirdiğimiz izlemesi çok keyifli bir anlatı gerçekleştirdik. Yıl boyunca "Birlikte Hayat" konseptiyle tüm çalışanlarıyla atölyeler gerçekleştirdik; dinleme, konsantrasyon, strateji geliştirme gibi konularda kişilerin becerilerini geliştirmeyi sağlayan, aynı zamanda ekibi kahkaha krizine sokarak kaynaştıran Anda Kalma Spontanite Atölyesi, yaşadığımız hayatı bize getirdiği iyi ve kötüyü kabullenerek daha mutlu bir hayat sürmemizi sağlayacak teknikleri öğrendiğimiz Mindfulness Atölyesi ve anlatmak istediğimiz herhangi bir şeyi bedenimizle, sesimizle nasıl daha etkileyici anlatacağımızı uygulamalı çalıştığımız, anlattığımız metinde olmazsa olmaz duyguları konuştuğumuz Uygulamalı Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi'ni gerçekleştirdik. Üst düzey yöneticileriyle beraber Karanlıkta Diyalog ve Sessizlikte Diyalog Atölyelerini gerçekleştirdik. Beraber çok keyifle çalıştık ve tüm bunlar da geri bildirim formlarına oldukça olumlu bir şekilde yansıdı.

   DOMINO’S PIZZA

   Domino’s Pizza ve Dijital Reklam Ajansı Ogoo işbirliğiyle Şile’de yaratıcı ve çok eğlenceli 2 günlük bir Power Camp gerçekleştirildi. Her iki güne zihin açıcı ve enerji arttırıcı oyunlarla başlandı. Dünyada ve Türkiye’de kendi alanındaki trendlere hakim 5 farklı eğitmenle vizyon katacak ve zihin açıcı 3 farklı atölye gerçekleştirildi: Dijital Uygulama Trendleri, Mobil Uygulama Trendleri, Oyunlarla Beyin Fırtınası ve Ekip Çalışması. Firmanın yeni bir dijital kampanya fikri çıkarma isteğini paylaşması üzerine tasarıma başlandı. Eğitiminlerin ardından yeniden oynanan beyin fırtınası oyunlarıyla fikir üretme sürecine girildi. Tasarlanan dev mıknatıslı Dominos pizzası figürüne beyin fırtınası oyunundan sonra elde edilen fikirler pizza dilimi olarak yerleştirildi. Pizza tamamlandığında birbirinden değerli fikirler ortaya çıkmış oldu. Yeni fikirlerin üretildiği, yaratıcı kanalların açıldığı Power Camp hareketlendirici ve enerji arttırıcı oyunlar oynanarak sonlandırıldı.

   VODAFONE

   Başımızı çevirdiğimiz her yerde, dergilerde, konferanslarda, televizyonlarda, makalelerde olan Dijital Dönüşüm konusuna oldukça aşinayız. Peki ya bu söz edilen teknolojileri deneyimleyemediğimiz, hayatımıza entegre edemediğimiz noktada teknolojinin bize katacağı değeri atıl kılmış olmuyor muyuz? Bu düşünceden yola çıkarak Vodafone'un globaldeki tüm dijital liderlerinin ve CEO'sunun katıldığı; tamamı gündelik hayatımızda kullanacağımız bilgiler ve uygulamalarla dolu bir içerik tasarladık. Sürekli seyahat eden liderlerin işlerini kolaylaştıracak önerilerden, sağlıklı beslenmelerini kolaylaştıracak önerilere varana dek geniş yelpazede kullanılabilir uygulamalar içeren bir keynote gerçekleştirdik. Keynote sonunda Tobii, Mindwave, Leap Motion gibi son teknolojilerin deneyimlenebileceği bir alan oluşturduk. Teknolojiyi kullanılabilir ve erişelebilir kılmaya, ilham vermeye önem veriyor ve buna bayılıyoruz!

   VİTRA

   Vitra V+Fazlası etkinliği için içeriğini baştan sona tasarladığımız bir keynote konuşması oluşturduk. Hem dijitalleşen dünyada farklılaşan yaklaşım ve beklentilere değindik hem de tasarım, inovasyon ve sürdürülebilirlik temalarını işleyerek katılımcılarla Vitra ürünlerini anlamlı bir bağlamla paylaştık. Teknolojinin insan hayatını, ihtiyaç ve isteklerini nasıl şekillendirdiğinden; kişisel marka algısının nerede başladığından ve nasıl güçlü bir şekilde yaratılacağından bahsettik. Öncesinde tasarımcılar, mimarlar, akademisyenler ve sosyal girişimcilerin yaptığı sunumları bütünleyen keynote konuşmamızla profesyoneller, öğrenciler ve farklı disiplinlerden tüm katılımcılarla son trendleri paylaştık, onlara ilham verdik!
   İlham veren keynote konuşma

   NESTLE PURINA

   Brief odağında şekillendirdiğimiz keynote içerikte, iş dünyasına yeni katılan Z kuşağı için özel olarak tasarlanmış, interaktif bir içerik hazırladık. Sorularla anlık olarak katılımcıların fikirlerini aldığımız ve akışı bu data üstünden şekillendirdiğimiz keynote içerikte Tezgahçılar’ın kurucusu Burçak Yıldırım Orhan hem kendi kariyer adımları üstünden deneyimlerini hem de kurumların çalışanlardan neler beklediğini anlattı. Onları farklı kılacak olanın ne olduğu gibi konular üstünden gerçekleşen bu ilham verici konuşma ile öğrenciler ve yeni mezunlar iş dünyasına hızlı bir giriş yapmış oldu. Tezgahçılar olarak ilhamımızı yaymaya ve yeni bakış açıları kazandırmaya bayılıyoruz!

   DİTAŞ DENİZCİLİK

   Oldukça yoğun iş süreçleri içerisinde olan Koç Grubu şirketlerinden Ditaş Denizcilik ile genel müdürlük çalışanları için hem stresi hem de içinde bulundukları süreçleri daha farklı bir açıdan ele almayı araştırdığımız iki farklı atölye gerçekleştirdik. Talep ile katılım sağlanan bu atölyelerde; Stresini Doğaçlama ile Yen atölyesinde stres ile başa çıkabilmek için doğaçlama dinamiklerini kullanarak çalıştık. Ardından Düşün, Derinleş, Sorgula Atölyesi ile felsefe disiplini ve fiziksel düşünce oyunlarından bolca yararlandığımız iletişim becerilerini kuvvetlendirecek ve tüm süreçlere daha yapıcı şekilde yaklaşabilmenin üstüne uygulamalar yaparak keyifli bir atölye gerçekleştirdik. Bizce çalışanlara stres yaratan her süreçte sağlıklı olan dengeyi sağlamanın yolu etkili iletişim ve durumları farklı bakış açılarıyla ele alabilmekten geçiyor. Bunu Ditaş çalışanlarıyla deneyimlemekse bizim için harikaydı!
   İnsan Kaynakları Eğitimleri Eleştirel Düşünme

   MC DONALD’S

   Kurum içerisinde yapılan hedef/satış/bilgilendirme toplantıları sonrasında katılımcıları happy hour gibi etkinliklerde bol bol kahkaha attıran, kaynaştıran harika bir hizmetimiz var: Oyun tasarımlarımız! Mc Donald's Genel Müdürlük çalışanlarına, gerçekleştirdikleri toplantılarının ardından; keyifli bir saat geçirmelerini sağlayan, çok eğlenceli bir oyun tasarladık! Herkesin bambaşka biri gibi davranarak kart toplamaya çalıştığı bir oyun kurgusuyla, İstanbul'un güzel bir sahilinde günü keyifle bitirdik.

   PAKET ŞEKLİNDE ALABİLECEĞİNİZ EĞİTİM VE ETKİNLİK SERİLERİMİZ

   Birbirini tamamlayan eğitimlerimizi, etkinliklerimizi ya da size ilham verebilecek içeriklerimizi paketler halinde kurguladık.

   ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLARDAN BAZILARI

   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal keynote konuşma
   kurumsal eğitim
   kurumsal eğitim
   kurumsal etkinlik
   kurumsal etkinlik